Příspěvek ned 09. říj 2011 16:10:55

Rzeszów-Belchatów

3. kolo polské Plusligy
12.10. 2011 20:00
Hala Podpromie; Rzeszów (4300 diváků)


Asseco Resovia Rzeszow Obrázek - Obrázek Skra Belchatow
Středeční nabídka nejvyšší polské volejbalové ligy nabídne opravdovou lahůdku, domácí Resovia přivítá hostující Belchatow. Oba týmy patří k tomu nejlepšímu co polská liga nabízí.
DOmácí výběr je po dvou odehraných kolech se 6 body. V prvním zápase si poradili s Olzstynem 3:0 a ve druhém převálcovali Kielce 3:0 na jejich hřišti. Loni domácí zkončili po základní skupině na druhém místě právě za svým středečním soupeřem o 8 bodů. Ve vyřazovací části zkončili na 3. místě když zaváhali až v samotném semifinále s Kędzierzyn-Koźle. Přes léto domácí hodně změnili kádr, když odešli hráči jako Grozer, Cernić, Józefacki či Millar a naopak přišli Gierczyński, Gawryszewski či Wika.
HOstující Belchatow loni vládl polské Pluslize, když vyhráli základní část a pak i vyřazovací. Jediným vážným soupeřem mu právě byli Resovia. Belchatow, který má bohaté zkušenosti i s Evropskými poháry, dokázal v prvním kole přehrát Gdaňsk na jeho hřišti 3:1. Ve druhém utkání podlehli Kędzierzyn-Koźle 3:0, když se s nimi dokázali držet pouze v prvním setu. Přes léto Belchatow svoji sestavu příliš neměnil, když odešel pouze Woicki Paweł a za něj přišel Gacek Piotr.
Ve středu nás čeká nádherná hra v podání dvou nejlepších polských týmů. Několika násobný polský mistr posledních let Belchatow to letos bude mít o poznání složitější obhájit titul. Přece jen Resovia či Kędzierzyn-Koźle posílili a kvalitativně se přiblížili Belchatowu (což dokazuje i výsledek druhého kola). V tomto duelu si vsadím spíš na domácí Rezsoviu, která se velice dobře předvedla v úvodních dvou kolech a potvrdila že letní změny jsou k lepšímu. Navíc budou hrát doma, a v polsku je volejbal velice populární, takže hala bude určitě vyprodaná.

Tip: výhra domácích 1
Kurz: 1,8
Obrázek Obrázek
Bilance autora analýzy

Do statistik se započítávají pouze hlavní tipy již vyhodnocených analýz s přidělenými minimálně 4 hvězdičkami.
Sázka na každý hlavní tip činí 100,- Kč a případná výhra se počítá dle uvedeného kurzu.