Příspěvek sob 02. dub 2011 18:51:06

Mistrovství Rakouska v rally - dlouhodobá sázka na vítěze

Loni začalo rakouské mistrovství v rally ve velkém stylu. Veliký ohlas, veliké množství posádek na startu a veliké plány týmů i jednotlivců.

Obrázek

Jenomže rychle přišlo pro mnohé vystřízivění. Složitá finanční situace zhatila nejednomu favoritovi plány do budoucna a celkovou soutěž tak dokončil jen zlomek posádek z předsezóních údajů. I stejný faktor trápí nejednu stáj v letošním ročníku, který se nám pomalu, ale jistě rozjíždí a to doslova.

Do nové sezóny si pořídil devítinásobný šampión Raimund Baumschlager novou evoluci Fabie S2000 evo2 a zbrojí tak tím nejnovějším vybavením, které patří mezi nejsilnější zbraně vůbec. Bodejď by ne, když také Fabie prochází šikovnými českými ručičkami v Mladoboleslavské továrně. Největší soupeři Raimunda Baumschlagera však mají jiné starosti a někteří z nich ani netuší, do kolika závodů budou vůbec moci nastoupit, jelikož nemohou sehnat dostatek financí, které jsou pro tento motorsport tak důležité. I v této sezóně je tak tento ostřílený závoďák hlavním aspirantem na titul rakouského mistrovství.

Největší konkurenti Raimunda Baumschlagera si novější techniku dovolit nemohou a tak nastupují s těmi samými vozy, se kterými bojovali v loňské sezóně a se kterými měli občas velké problémy.

Velikým překvapením je avšak navigátor Raimunda Baumschlagera. Pro letošní sezónu je jím legendární Klaus Wichy, který nahradí dosavadního co-pilota Thomase Zeltnera, kterého sužují zdravotní problémy.

Největším konkurentem pro Baumschlagera bude Beppo Harrach. Tento mladý hrabě letos pojede s Lancerem Evo X a s tímto vozem bude chtít překonat loňské problémy s technikou a bude chtít vylepšit loňské celkové 4. místo. Je tak jasné, že Fabia je mrštnějším a silnějším vozem, než je Lancer Evo X a i v tomto ohledu hraje do karet Raimundu Baumschlagerovi.

Útok na nejvyšší příčky slibuje i loňský vicemistr Andreas Waldherr, který "poladil" své Polo S2000 a slibuje si od toho tak vyšší výkonost a razantní zrychlení.

Tato trojice dle mého promluví do celkového hodnocení pilotů těchto závodních vozů. Bude samozřejmě záležet i na štěstí všech pilotů, na funkčnosti jejich techniky, defektech a řidičských chyb.

Pro mne je však největším favoritem na zisk titulu Raimund Baumschlager, který má špičkovou techniku, obrovské zkušenosti a kvalitního spolujezdce s kvalitním zázemím se stájí BRR.

kurz na vítězství Raimunda Baumschlagera- 1,6 Obrázek

Této příležitosti pevně věřím a sám do ní vkládám velké naděje s velikým finančním kapitálem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek