Biatlon - sprint žen

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek pát 09. bře 2018 8:51:12

Biatlon - sprint žen

Vítám Vás u analýzy na závod biatlonu ve finském Kontiolahti
Soutěž: Biatlon - sprint žen
Datum: 9. 3. 2018 17:45
Místo: Kontiolahti Stadium, Finsko


Obrázek


Na pátek napíšu analýzu na jeden z mých oblíbených zimních sportů, kterým je biatlon. Po olympijských hrách se nám závody světového poháru přesunuly do finského Kontiolahti. Jedná se o jeden ze závěrečných podniků světového poháru. Poté se již pojedou jen závody v Oslu a Ťumeni. Do ruské destinace však někteří závodníci na protest proti dopingu vůbec nepojedou, včetně české výpravy. Zde ve Finsku nás postupně čekají sprinty, štafety a závody s hromadným startem. Dnešním závodem je sprint žen.

Nabídka na tento závod je opět poměrně široká, no já si vybral tip na závodnici reprezentující Francii Marie Dorin-Habert. Jedná se 31-letou závodnici, která ve své kariéře zaznamenala mnoho úspěchů. Je to čtyřnásobná olympijská medailistka a pětinásobná mistryně světa. Právě na zdejším MS v roce 2015, které se konalo zde v Kontiolahti, má dobré vzpomínky. Získala tu dvě stříbrné medaile ze štafet a pak dvě zlaté medaile ve sprintu a stíhačce. Tento areál jí tedy určitě sedí a ráda by na své úspěchy navázala. Celkově v kariéře se umístila 60x na stupních vítězů.

Letošní sezóna se Dorin-Habert moc nepovedla a dost se během ní natrápila. Limitovali jí zdravotní problémy. Na olympijské hry v Koreji jela bez větších očekávání s cílem si svou poslední olympiádu především užít. A zajela zde kvalitní výsledky, nejlepší v sezóně. V závodu s hromadným startem zajela solidní 9. místo a ve sprintu (dnešní typ závodu) dokonce málem brala medaili, když za bronzovou Vítkovou zaostala jen o 7 vteřin a musela se tak spokojit s nepopulárním 4. místem.

Podstatná informace je, že Francouzska po sezóně končí s biatlonem. Proto již může jezdit absolutně bez tlaku a své poslední závody bohaté a úspěšné kariéry si užívat. Pokud si udrží formu z posledních olympijských závodů, mohla by zde v oblíbeném areálu zajet dobrý výsledek.

Dlouho jsem se rozmýšlel, kterou konkrétní sázku na Dorin-Habert podat. Možností je několik - duel, umístění nebo počet chyb na střelnici. V duelu byla vypsaná proti poměrně kvalitním závodnicím, takže ten jsem zavrhl. Na umístění do 15. místa a počet chyb na střelnici pod 2 chyby byl vypsán téměř stejný kurz. Nakonec jsem zvolil umístění do 15. místa, protože je přepověď počasí o trošku horší než včera (silnější vítr), takže by se mohlo na střelnici více chybovat.

TIP: Marie Dorin-Habert se umístí do 15. místa kurz 1.90 u Obrázek
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek pát 09. bře 2018 21:44:06

Re: Biatlon - sprint žen

Dorin-Habert se umístila na 8. místě, TIP OK.

Zpět na Zimní sporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.135s | 22 Queries | GZIP : Off Livescore