MS v klasickém lyžování

<<

Šlejška

Příspěvky: 697

Registrován: úte 23. lis 2010 18:33:37

Příspěvek úte 22. úno 2011 17:13:17

MS v klasickém lyžování

Obrázek
převzato od SK Obrázek


Obrázek

1.3. 2011 13:00

Jak zde někdo ví, i já býval v reprezentaci v běžeckém lyžování a teď si dávám neplánovaný odpočinek a proto mám čas i na věnování se tohoto fóra. Mám tak občas hezké informace o dění v celém mužském reprezentačním sektoru a vím, jak to zde chodí.

Líbí se mi možnost 1-6 místo, sice za malý kurz, ale já tomu dost věřím.

Lukáš před ostrým startem jeho nejoblíbenějšího distanci a techniky, tedy 15km klasicky hýří optimizmem a chce se zde soustředit na zisk medaile. Myslím si, že většina, co nezná tuto tvrdou dřinu a tento sport osobně, tak Lukáše dnes po skvostných sezónách dost odsuzují a již mu tolik nevěří. Ale ten kdo do toho vidí, ví že za snížení formy a výkonnosti stojí řada zdravotních potíží.

Kdo se v tomto sportu vyzná, tak moc dobře ví, že zde nezáleží jen forma jednoho borce. Více než na formě závisí úspěch na dobrém servismanovi, který se stará závodníkovi o lyže a my moc dobře víme, že česká reprezentace a samotný Lukáš má v tomto směru světovou třídu.

Pro Lukáše je to asi nejdůležitější závod této sezóny a určitě se na legendárním Holmenkollenu bude chtít předvést a potěžkat si nějaký ten cenný kov, který mu bude viset na krku.

Vše ale nemusí klapnout tak jak má, stačí lyže připravit na mikrokontakt, počasí se za deset minut změní a z mikrokontaktu se stane totálně neovladatelná a nesjízdná máza. Alchymie mázy, to je pořádná věda a stačí, aby se do závodu zapojilo i počasí a najednou bude rozdíl mezi borci na tratích obrovský a budou i nečekané a zajímavé výsledky.

Proto bych volil spíše umístění 1-6 a mělo by to být pro navýšení kurzu na tiketu.

Pokavaď půjde vše podle plánu, podaří se najít optimální mázu a počasí se nebude rapidně měnit a Lukáš si s sebou přibalil i formu, kterou pečlivě ladil, tak by to na stupních vítězů mohlo i hezky zacinkat.

Držme mu palce

Lukáš Bauer : 1-6 : 1,3 Obrázek
<<

KrokóDýl

Příspěvky: 1

Registrován: pát 25. úno 2011 14:11:43

Příspěvek pát 25. úno 2011 14:27:06

Re: MS v klasickém lyžování

Tady jsem se dostal omylem, hledal proGram MS a zk. tady...
Zaujal me prispevek na sázeni, ale nevim jak na to,
poradi nekdo ?

DíK z OVy Petrík

krokodandy@email.cz
<<

Šlejška

Příspěvky: 697

Registrován: úte 23. lis 2010 18:33:37

Příspěvek pát 25. úno 2011 14:30:56

Re: MS v klasickém lyžování

absolutně jsem nepochytil co tím autor chtěl říci :) tak to vysvětli pořádně a diakritika by se taky hodila :)
<<

drsnak

Příspěvky: 41

Registrován: pát 26. lis 2010 10:42:55

Příspěvek úte 01. bře 2011 11:29:14

Re: MS v klasickém lyžování

Ahoj,

komu dneska reálně věříš na vítězství? Furt si stojíš za Baurem? Já bych to viděl na jednoho z dvojce Cologna, Rickardsson a nevím komu dát větší šance. Spíš mě to vychází na toho Colognu. Co myslíš?
<<

Šlejška

Příspěvky: 697

Registrován: úte 23. lis 2010 18:33:37

Příspěvek úte 01. bře 2011 11:43:02

Re: MS v klasickém lyžování

Ahoj,

u Lukáše si stojím za tím, že bude do 6. místa a s trochou štěstí by mohl zabojovat o to 2. a 3. místo.

Trošičku nevýhodu bych u Bauera viděl v tom, že na dnešní závod nastoupí s jinými, delšími lyžemi, které testoval v podstatě až v Norsku, tudíž ten cit na skluznici a odrazovou polohu nebude až tak přesný, jako býval zvyklý. Naopak přišel o jednoho konkurenta v boji o medaili, kterým je domácí Petter Northug, ale mezi největší favority dle mého patří Rickardsson, Cologna, Rönning a Legkov.

Zdejší podmínky by tak mohly vyhovovat právě Rickardssonovi, který si to dle mě rozdá s Colognou o titul.

Teď bude záležet na máze, na počasí a na servismanech. Každopádně těžko soudit a já bych si přál aby to byl Dario
<<

drsnak

Příspěvky: 41

Registrován: pát 26. lis 2010 10:42:55

Příspěvek úte 01. bře 2011 11:53:07

Re: MS v klasickém lyžování

Díky za odpověď. Dám si nakonec Colognu a Rickardsson oba do třetího místa.
<<

Šlejška

Příspěvky: 697

Registrován: úte 23. lis 2010 18:33:37

Příspěvek úte 01. bře 2011 14:57:02

Re: MS v klasickém lyžování

tak tento závod byl pro všechny favority totálním fiaskem. Lukáš doběhl 7. s 55s ztrátou na vítěze Heikkinena, druhý byl Rönning a třetí nakonec Sundby. Lukáš na 6. místo ztratil necelých 7s. Rickardsson doběhl až 42. a Dario Cologna až 25., takže výsledky jsou více než zajímavé a překvapující. V tom je ale tak krásný tento sport

Zpět na Zimní sporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.184s | 33 Queries | GZIP : Off Livescore