Příspěvek stř 09. úno 2011 10:31:50

MM = Money Managemet

Money Management

Mnoho sázkařů sází sport jen ze zábavy nebo při velkých akcích tipu MS ve fotbale nebo Olympijské hry, což není nic špatného, zvyšuje to zábavu, adrenalin, ale většinou to skonči ztrátou vsazených pěnez.

Někdo se sázení věnuje pravidelně ve volném čase. To jsou v podstatě amatéři, kteří sázejí často a mají dobrou úspěšnost v krátkém časovém úseku. Celkově nemusí být v plusu a ani je to netrápí.

Pokud však chcete mít dlouhodobý zisk, je nutné si nejdříve vytvořit vlastní money management - plán, podle kterého budete sázet

Bank

Každý sázkař má jiné finanční možnosti a jiný počáteční kapitál - bank (suma peněz, kterou je ochoten prohrát sázením). Např. máte na účtě částku 50 000 Kč, kterou chcete investovat do sázení. Někdo má na účtě 500 000 Kč. Peníze dělají další peníze, bez počátečního kapitálu nic nevyděláte a čím více peněz máte, tím více budete vydělávat.

Maximální vklad

První věc při vytváření money managementu je výše standartního vkladu na jednu sázku. Jako nejlepší variantu většina expertů doporučuje zvolit max. 2% banku.

Příklad

Máte-li bank ve výši 50 000 Kč, pak bude Váš maximální vklad činit 1 000 Kč.

maximální vklad = 1 000 Kč (50 000 * 0,02)

Více sólo sázek a méně akovek

Dalším důležitým pravidlem je sázení výhradně sólo tipů - STRAIGHT BET (SINGLE)
Pro amatéry by měl být poměr sólo/ako zhruba 50/50. U profesionálních sázkařů tvoří sólo tip min. 90 % všech uzavřených sázek. U akovek se zvyšuje riziko prohry a pravděpodobnost výhry je menší. Samozřejmě některé tipy samostatně nejdou vsadit (např. omezení výše vkladu, ako omezení), takže je dobré je doplnit tipy v kurzech 1.01.

Sledování průběhu zápasu

Je snadné se podívat na konečný výsledek a být šťastný při výhře nebo naštvaný při prohře, ale důležité je číst si rekapitulace a zjistit si něco o průběhu zápasu a vědet co přiště vsadit nebo čemu se vyvarovat. Např. dva zápasy dopadnou stejným skóre, ale lepší formu má pochopitelně tým, který vedl po většinu zápasu, než tým, kterému vyšel pouze konec zápasu (např. vstřelil šťastnou branku v nastavení). Pokud se kouknu jen na konečný výsledek, mohu si pak myslet, že týmy zvítězily stejným rozdílem a mají tím pádem stejnou formu, což nemusí být pravda.

Převzato z http://www.bet-universe.com