FAQ  •  Registrovat  •  Přihlásit se


Zimní olympijské hry 2018

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek čtv 08. úno 2018 17:12:34

Zimní olympijské hry 2018

Jelikož se blíží jeden ze sportovních svátků roku, rozhodl jsem se založit tu vlákno s touto tématikou. Budu sem postupně přidávat tipy na jednotlivé sporty. Zaměřím se hlavně na hokej a biatlon, ale pokud se naskytne příležitost zajímavého kurzu i na jiný sport, určitě ho sem přidám. Například skoky na lyžích jsou dalším sportem, který mám celkem nasledovaný. Nebude se jednat o analýzy, vždy jen krátce svůj tip zdůvodním a budu rád za případnou diskuzi. To jen krátce na úvod a teď již k prvním tipům.

Skiatlon žen (2x 7,5 km) - 10.2. 8:15

Tip: Kalla skončí do 3. místa kurz 1.50 u Obrázek

První tip bude na běžecké lyžování, konkrétně skiatlon žen. Jedná se o závod, kde je kombinována jak běh tzv. klasikou, tak i bruslení. Největší favoritkou závodu je určitě Bjoergen, ovšem Kalla je též zkušenou závodnící a vidím jí jako jednu z vážných konkurentek Norky. Jeden ze skiatlonů letošní sezóny v Lillehameru už vyhrála. Pak se v rámci přípravy na olympiádu většiny závodů neúčastnila, vynechala i slavnou Tour de Skiatlon. Obětovala tedy umístění v celkovém pořadí světového poháru právě kvůli olympiádě. Věřím, že bude skvěle příprava a pro jednu z medailí si dojede.

Biatlon sprint žen - 10.2. 12:15

Tip: Puskarčíková skončí lépe než Magnusson kurz 1.60 u Obrázek

Zaujal mě kurz na naší závodníci Evu Puskarčíkovou, na kterou byl vypsán pro mě nepochopitelně duel se Švédkou Magnusson. Aby jste si nemysleli, že to dávám jen jako fanoušek českých barev, tak Magnusson v letošní sezóně získala pouhé 4 body ve světovém poháru, zatímco Eva 176 bodů. To je kvalitativně obrovský rozdíl, běžecky je na tom Puskarčíková daleko lépe a střelbu má ještě lepší. Navíc český tým ladil formu na olympiádu z mého pohledu dobře, jejich výkony budou mít stoupající tendenci.

Tip: Braisaz skončí lépe než Herrmann kurz 2.38 u Obrázek

Braisaz by měla být francouzskou jedničkou v ženském týmu biatlonistek. V sezóně si již nějaké to podiové umístění zajela a čekám, že se jí bude dařit i na olympiádě. To Herrmann vlétla do sezóny ve velkém stylu, ale postupně její výsledky upadaly. Přeci jen k biatlonu přišla před touto sezónou z klasického lyžování a tak vyrovnanost výkonů není taková. Párkrát si už závod odstřelila a možná nervozita může rozhodnout i zde. Narozdíl od Braisaz musí Němka potvrdit výkonnost, aby mohla startovat v nabité štafetě Německa. Zkrátka šance v tomto duelu vidím daleko vyrovnanější, než jak je vypsaný kurz.

Biatlon sprint mužů - 11.2. 12:15

Tip: Weger skončí lépe než Rastorgujevs kurz 2.03 u Obrázek

Obecně je Weger kurzově dost podceňován. Letošní sezóna mu vychází náramně a zvlášť ve sprintech zajížděl kvalitní výsledky v první dvacítce pořadí, někdy se vlezl i do desítky. Jeho předností oproti Rastorgujevsovi z Lotyšska je jednoznačně střelba. V běhu jsou poměrně vyrovnaní, mírnou výhodu má Rastorgujevs. Jelikož se předpokládá závod ve větrných podmínkách, střelba bude rozhodující a věřím tak Wegerovi. Je možné zkusit též umístění Švýcara do 15. místa nebo v duelu s jiným závodníkem.

Tip: Lesser skončí lépe než Lindstrom kurz 1.63 u Obrázek

Lindstrom je takový závodník na jeden závod, a to ten úvodní ve Švédsku. Po zbytek sezóny pak nepředvádí moc oslnivé výkony. U Lessera je klíčová vždy střelba ve stoje, tou si často dokáže pokazit závod. Běžecky je však daleko lepší než Lindstrom a věřím mu na lepší umístění.
Naposledy upravil michals93 dne ned 11. úno 2018 13:15:57, celkově upraveno 3
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek pát 09. úno 2018 10:03:48

Re: Zimní olympijské hry 2018

Skoky na lyžích muži (HS 109) - 10.2. 12:20

Tip: Zografski skončí lépe než Boyd-Clowes kurz 1.94 u Obrázek

Zítra je na programu také první závod skokanů na malém můstku s velikostí 109 metrů. Včera se na tomhle můstku skákala též kvalifikace a zavodníci zde odskákali mnoho tréninkových pokusů. Na malém můstku vynikají závodníci s dynamickým odrazem a kvalitním stylem, protože bodové rozdíly tu nejsou velké. Proto by tento závod měl sedět hlavně Němcům a pak taky Polákům. Já však vybral jiný duel z opačného konce startovního pole. Jediný Bulhar v závodě Zografski proti jedinému Kanaďanovi Boyd-Clowesovi. Zografski tu chytl formu a v tréninku zde skončil několikrát dobře umístěný, jednou dokonce 5. místo. Další umístění většinou kolem dvacítky. V kvalifikaci to bylo 17. místo o 4 body před Kanaďanem, což je na malém můstku slušná rezerva. Boyd-Clowes má letos špatnou sezónu a tady to zřejmě nevylepší. Navíc on byl úspěšný vždy na velkých můstcích v letech,
na těch malých nikdy nezářil. Vidím to na jasnou záležitost s slušném kurzu.
Jen doplním, že oproti kvalifikaci má foukat silný vítr a závod tak může být nevyzpytatelný. Proto nedoporučuji dávat větší množství tipů a už vůbec ne malé kurzy, jelikož očekávám hodně překvapení díky neregulerním podmínkám. Proto také dávám jen jeden tip, kterému nejvíc věřím.
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek sob 10. úno 2018 16:00:22

Re: Zimní olympijské hry 2018

Zatím úvod olympiády vyšel krásně, 3 OK tipy a jedna vada, protože Magnusson nezávodila.

Sjezd muži - 11.2 3:00

Tip: Kriechmayer skončí do 6. místa kurz 1.85 u Obrázek

Na zítra mě kromě biatlonu ještě zaujal jeden tip na sjezd mužů, který se pojede v noci. Kriechmayer je v celkovém pořadí světového poháru na šestém místě a i forma v posledních závodech je slušná. Například v Ga-Pa skončil dokonce druhý. Pozitivní zprávou je, že poslední trénink tady dokonce vyhrál. Do šestého místa by tak skončit měl.
Naposledy upravil michals93 dne čtv 15. úno 2018 9:51:06, celkově upraveno 1
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek ned 11. úno 2018 18:16:03

Re: Zimní olympijské hry 2018

I dnes se v biatlonu zadařilo a série úspěšných tipů se natáhla na pět. Zítra je na programu opět biatlon, takže je jasné, o čem budou dnešní tipy. :) Jen ještě doplním, že sjezd byl kvůli silnému větru odložen na čtvrtek, takže si musíme počkat.

Biatlon stíhací závod žen - 12.2. 11:10

Tip: Hinz skončí lépe než Oeberg kurz 1.60 u Obrázek

První tip na stíhačku žen bude na Němku Hinzovou. Ta se nakonec v nabitém německém týmu dostala do nominace na sprint a důvěru trenérům oplatila dobrým výsledkem, dojela pátá. Švédka Oeberg dojela na sedmém místě v podobném čase, takže startovat budou spolu. Oeberg je docela rychlá na lyžích, ovšem v závodě na čtyři střelecké položky bude rozhodujícím faktorem střelba. Tu má Hinzová dlouhodobě úspěšnější, navíc je daleko zkušenější závodnicí a to je do kontaktního závodu plus. Věřím, že mladou Švédku porazí.


Tip: Wierer skončí do 10. místa kurz 2.00 u Obrázek

Výsledek italské krásky Wierer byl pro mě asi největším zklamáním sprintu, dojela až na 18. místě se ztrátou 1:14 na na vítězku Dahlmeier. Italka je známá svou kvalitní střelbou, která je rychlá a přesná. Ve stíhačce má krásnou úspěšnost střelby 90%. Věřím tak, že v tomto závodě se bude zlepšovat. Na desáté místo ztrácí nějakých 26 sekund, což není moc. A hlavně před ní startuje dost závodnic, u kterých lze čekat propad. Jedná se například o Davidovou, Oeberg nebo Cadurisch. Italka by se měla polepšit a desáté místo není daleko, navíc v pěkném kurzu.
Naposledy upravil michals93 dne pon 12. úno 2018 11:50:44, celkově upraveno 1
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek pon 12. úno 2018 9:27:31

Re: Zimní olympijské hry 2018

Biatlon stíhací závod mužů - 12.2. 13:00

Tip: Bjoentegaard skončí lépe než Windisch kurz 1.72 u Obrázek

Dnes je kromě stíhačky žen na programu také závod mužů a našel jsem dva tipy, které by mohly vyjít. První je duel Nora Bjoentegaarda s Italem Windischem. Bjoentegaard tady na olympiádě nahradil legendu Ole Bjorndalena a v prvním závodě ukázal proč. I přes dvě chyby na střelnici si dokázal zajet 5. místo se ztrátou jen 17 sekund. Takže o jeden omyl méně a byl by nejspíš první. Běžecky je na tom tedy výborně. To Windisch si dojel překvapivě pro bronz. Občas se mu závod povede, ale do užší špičky nepatří. Problémem je u něj slabší střelba. Náskok na startu je malý a očekávám, že Nor si se čtyřmi střeleckými položkami poradí lépe.

Tip: T. Boe skončí lépe než Schempp kurz 2.31 u Obrázek

Druhý tip mě zaujal hlavně pro vysoký kurz. Schempp si včera zajel s jednou chybou 7. místo, takže běžecky to není ono. Oproti minulým sezónám je výkonnostně dole a důvod je zřejmý. Zranění v letošní sezóně se na pohodě a výkonech Němce jistě projevilo. I střelecká úspěšnost je výrazně horší než loni. Zkrátka velké zlepšení od něj nečekám, spíš naopak. To T. Boe nezajel včera zle, určitě ho mrzí dvě chyby vleže. I s jednou chybou navíc ztratil na Schemppa jen 12 sekund, takže na startu nebude ztrácet moc. Běžecky i střelecky se více daří Norovi a za takhle vysoký kurz ho doporučuji zkusit.

Rychlobruslení 1500m žen - 12.2. 13:30

Tip: Zdráhalová skončí do 16. místa kurz 1.70 u Obrázek

Jeden tip na rychlobruslení. Naše reprezentantka Zdráhalová se tady na olympiádě již účastnila závodu na 3000m a skončila na 15. místě. Poloviční distance je její silnější disciplína, takže tohle umístění by měla minimálně zopakovat, snad i vylepšit. Však má už top umístění ve světovém poháru na devátém místě. Navíc některé závodnice se dnes neúčastní závodu, mezi nimi je i Sáblíková, která se bude soustředit na 5000m.
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek pon 12. úno 2018 15:48:51

Re: Zimní olympijské hry 2018

Tak už se dostavily také neúspěšné tipy, nepovedla se stíhačka žen. I tak s bilancí 8/2 jsem zatím spokojen. Zítra je program o něco slabší, takže než vypukne hokejový turnaj, mám tu dva tipy na méně sledované sporty.

Sprint žen - 13.2. 9:30

Tip: Bjornsen skončí lépe než Nepryaeva kurz 1.50 u Obrázek

Zítra jsou na programu závody ve sprintu na lyžích klasicky. U mužů mě žádný kurz nezaujal, ale u žen vidím v Bjornsen větší favoritku, než naznačují kurzy. Zvažoval jsem, jestli dávat umístění nebo duel. Nakonec jsem vybral duel proti Nepryaevě. Bjornsen zkrátka sprint klasicky sedí, v sezóně dokázala dvakrát skončit druhá. Pokud má na olympiádě získat placku, bude to nejspíš tady. Pokud chce někdo zahrát vyšší kurz, je možné jí zkusit do třetího místa.

Rychlobruslení 1500m muži - 13.2. 12:00

Tip: M. S. Kim skončí do 5. místa kurz 1.90 u Obrázek

Druhým tipem se zaměřím znovu na rychlobruslení, které dnes vyšlo. Zítra se jede znovu distance 1500m. Zaujal mě kurz na domácího korejského závodníka. Především chci zmínit, že často domácí závodníci podávají kvalitnější výkony tady na olympiádě než v závodech světového poháru, protože mají na zdejších sportovištích dost natrénováno. Například dneska v první jízdě saní žen se to ukázalo, kdy domácí závodnice zajela překvapivě dobře. To je jeden faktor, navíc diváci domácí vždy výrazně povzbudí. No s co se týká mladého 18-ti letého Kima, tak ten si zajel slušné výsledky i mimo Koreu. Například čtvrté či druhé místo. Čekám, že pojede o placku a do pátého místa by měl skončit.
Naposledy upravil michals93 dne úte 13. úno 2018 13:48:59, celkově upraveno 1
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek úte 13. úno 2018 12:58:40

Re: Zimní olympijské hry 2018

Krasobruslení sportovní dvojice - 14.2. 2:00

Tip: Ziegler/Kiefer skončí lépe než Dušková/Bidař kurz 1.44 u Obrázek

Trochu netradičně doporučím i jeden tip na krasobruslení, které sice tolik nesleduji, ale mám důvody, proč tenhle menší kurz hrát. Náš pár Dušková/Bidař jsou úspěšný juniorský pár, ale olympiáda je jiné kafe. Navíc Dušková byla dlouho zraněná, měla poraněné koleno. Před olympiádou tedy nic moc nenatrénovali, což je určitě handicap. Jistě to pro ně bude cenná zkušenost, ale na dobrý výsledek to nevidím. Rakouská dvojice je naopak zkušená a náš pár by měli porazit.

Severská kombinace muži (malý můstek + 10 km) - 14.2. 7:00

Tip: Riessle skončí lépe než Klapfer kurz 1.50 u Obrázek

Němec Riessle je závodník užší špičky, kterému kombinace menšího můstku a běhu na 10 km sedí. Například na loňském světovém šampionátu bral 4. místo. Proto by kolem šestého místa měl skončit. Navíc tady už bylo odskákáno dost tréninkových skoků. A Němec byl ve všech lepší než Rakušan Klapfer. Měl by ho tak v klidu porazit. Kdo chce lepší kurz, lze zkusit Riessleho do 6. místa kurz okolo 2.

Tipy na zítřejší hokej přidám zítra dopoledne. ;)
Naposledy upravil michals93 dne čtv 15. úno 2018 9:51:24, celkově upraveno 2
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek stř 14. úno 2018 10:21:20

Re: Zimní olympijské hry 2018

Rychlobruslení 1000m ženy - 14.2. 11:00

Tip: Leenstra skončí lépe než Bowe kurz 1.50 u Obrázek

Jelikož tipy na rychlobruslení zatím vychází, přidám i jeden na závod 1000m žen. Pojede zde i naše Erbanová, která má sice silnější 500m, ale i tady by mohla překvapit. Já však vybírám duel mezi Nizozemkou Leenstra a Američankou Bowe. Je třeba zmínit, že Nizozemsko je velmocí rychlobruslení a tady na olympiádě to jen potvrzují. A Leenstra zde zajela slušně na 1500m, tak i na tento závod i vidím někde kolem třetího místa. Bowe by měla porazit.

Hokej muži USA vs Slovinsko - 14.2. 13:10

Tip: M. Gilroy získá kanadský bod kurz 2.11 u Obrázek

Začíná nám hokejový turnaj a jako první tip přidávám na zápas USA proti Slovinsku. Favorit je jednoznačný, ale první zápasy jsou na každém turnaji těžké na tipování. Zvlášť, když USA museli postavit tým z hráčů Evropy. I tak jsem si našel jeden hodnotný kurz, a to že Matt Gilroy bude v zápase bodovat. Gilroy je zkušený 33-letý obránce. Momentálně válí v KHL v dresu Jokeritu, kde za 54 zápasů má bilanci 7+20. Loni to bylo v dresu Spartaku dokonce 7+31 za 57 zápasů. Jedná se o ofenzivního obránce a i v dresu USA bude hrát důležitou roli, hlavně v přesilovkách. Proti Slovinsku určitě nějaké hrát budou a Gilroy se v nich může prosadit.

Hokej muži Finsko vs Německo - 15.2. 4:10

Tip: Počet gólů v první třetině - méně než 1,5 kurz 1.69 u Obrázek

V tomhle duelu Finy nečeká nic jednoduchého. Obecně každý vstup do turnaje je těžký a Němci jsou týmem, který spoléhá především na pevnou obranu. To předvedli i v přípravě před olympiádou proti Švýcarsku, kdy vyhráli 2:1 po prodloužení (1.třetina 0:0). Do začátku zápasu vstoupí jistě s cílem co nejdéle držet nulu. Finsko hrálo přípravu sice s kvalitnějsími týmy, ale také moc gólů nedává. V generálce hráli s naším výběrem a vyhráli 2:0 (1. třetina 0:0). Zkrátka začátek turnaje bude opatrný a nevěřím, že by Finsko hned v první třetině dalo více než jeden gól.

Zpět na Volný pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.186s | 34 Queries | GZIP : Offen Livescore