Příspěvek úte 24. črc 2012 19:50:26

Preview skupiny A,B - LOH 2012

Obrázek


SKUPINA A

V této skupině jsou podle mě už předem karty rozdány o tom kdo postoupí.Jedini ze hry by měli zůstat zástupci afrického kontinentu Nigérie a Tunisko,kteří by měli být jen neškodným hmyzem.


USA

Jasní aspirant na vítězství ve skupině jsou Američané,kteří sice mají obrovský počet zranění a na turnaj se nepodívá Howard,Bosh,Wade a Rose.Nově zraněný je dokonce Griffin,takže teoreticky mají jen jednoho centra. Z posledních OH jsou ve výběru James,Brent,Anthony,Paul a Williams.Z posledního MS zbyl v týmu Love,Durant,Westbrook,Chander a Iguodala.Jako nováček v týmu funguje nejlepší náhradník Harden.Průměrný věk hráčů je 26.1 let,nejstarší je „černá mamba“ Kobe Brent,naopak nejmladším je Harden.


ARGENTINA

Tento tým by měl být vyzyvatelem USA o první místo ve skupině A.Tento tým je složený z hráčů NBA,argentinské ligy nebo nejkvalitnější evropské ligy ABL ligy.Na posledních OH dokázal tento tým vyválčit bronzové medaile a minulý rok dokázal vyhrát americké mistrovství.Já osobně tento tým beru jako černého koně turnaje a možného aspiranta na finále proti USA. Oporami v týmu jsou Prigiony, Delfino se zkušenostmi z NBA,dlouholetá opora Houstonu Luis Scola a samozřejmě nejzkušenější hráč Manu Ginobili.
U tohoto týmu mě trápí jen zatím špatná příprava,ikdyž v posledním zápase proti USA zahráli opět skvěle.


FRANCIE

Dalším jasným adeptem na postup se skupiny jsou samozřejmě Francouzi. Postup ze skupiny by měl být vcelku snadný,ale co pak? Francouzi totiž ztratili ještě před OH svou obrovskou podkošovou oporu Noaha a žádný tak kvalitní podkoš se u nich prostě nenachází. Jasná náhrada za něj je sice Turiaf,který taky nastupuje v NBA,ale ani zdaleka nedosahuje kvalit Noaha. Až na tuto ztrátu jde ale o velice kvalitní tým.Můžeme zde najít jednoho z nejlepších guardů na světě Tonyho Parkera nebo letce Nicolase Batuma.Tento tým má i řadu svých opor z Evropy,ať je to už De Colo,Pietrus nebo Traoré a nesmím zapomenout na jedno z nejlepších obránců NBA Borise Diawa.


LITVA

A posledním postupujícím ze skupiny by měla být jednoznačně Litva,která se dostala na OH až z kvalifikace ve Venezuele.Tento ryze basketbalový národ má ve svém týmu opravdové opory doplněné o talenty.Ve svém týmu mají dva hráče NBA Kleizu a čerstvě Valenciunase,který je ročník teprve 1992.Jinak je to tým,který je seskládán hlavně ze hráčů z Evropy.Tento tým prahne po úspěchu,protože ten dlouho nepřichází.Možná tady máme dalšího černého koně turnaje.za opory musíme určitě počítat Kleizu,Kalnietise,Pociuse a samozřejmě i veterána Jasikeviciuse.


NIGÉRIE

Nigérie si splnila v kvalifikace vytoužený cíl a to,že se vůbec dostali na OH.Dokázali jednu velkou věc a to,že dokázali porazit Řecko a tím je poslali domů a i v jiným zápasech si nevedli vůbec zle.Mají opravdu kvalitní podkoš.Archibong nebo Diogu,kteří jsou doplňováni schopnými guardy Skinnem a Dagundurem.Ale i přes toto všechno si myslím,že nebudou klást nějaký větší odpor a po základních skupinách pomažou domů i s Tuniskem.


TUNISKO

Tento tým je pro mě jasný outsider turnaje.Pravda,Tunisané dokázali vyhrát africký mistrovství,ale co je to v porovnáním se světovou konkurencí?Tento tým až tolik neznám,proto jsou pro mě zatím celkem neznámou a můžou pro mě jenom překvapit.Na mistrovství Afriky byli oporami Lassad Choda,Ben Ghnia,Ezzahi,Lahmar a Temimi.Hráči hrající hlavně domácí tuniskou ligu.



Očekávání,jak dopadne skupina:

1.USA

2.ARGENTINA

3.LITVA

4.FRANCIE


5.NIGÉRIE

6.TUNISKO





SKUPINA B

Tato skupina je na rozdíl od skupiny A dost vyrovnaná a postupující nejsou ani zdaleka jasní.O 1.příčku ve skupině by si to měli rozdat Španěli a Rusi a pak jsou 3.týmy na 2 postupová místa.Tedy pokud nepočítám Čínu,která je podle mě jasný outsider skupiny B


ŠPANĚLSKO

Tento tým je dlouhodobě jediný tým,který se dokáže rovnat americkému výběru.Tento tým se vyznačuje hlavně luxusní podkošovou silou.Tam vládnou bratři Gasolové,kteří patří mezi nadprůměr podkosů v NBA.Oba se vyznačují hlavně kvalitní obranou.No a pro jistotu,že by jim to nešlo mají na lavičce najlepšího blokaře NBA Ibaku.V týmu nesmí chybět ani „La Bomba“,který je nejlepší střelec z perimetru v Evropě.Společně s ním bude fungovat jako rozehrávač Jose Calderon.Lavička je seskládaná hlavně z hráčů španělské ligy.Na LOH se Španělé musí obejit bez Rickyho.Na OH v roce 2008 hráli úžasnou bitvu ve finále proti USA ale nakonec prohráli.
Španělsko má výbornou přípravu.


RUSKO

Rusko je kvalifikant z kvalifikace z Venezuely,kde si poradili se všemi účastníky a neokusili pachuť porážky.Tým je seskládán hlavně z hráčů CSKA Moskva,ale Mozgov nebo Kirilenko už mají zkušenosti z NBA.Tým má obrovskou podkošovou sílu.V kvalifikaci však ukázali jinou sílu a to byl úžasný perimetr v podání Shoda,Ponkrašova a Fridzona.Na posledních OH skončili až na 9.místě,ale nyní mají uplně jiný tým.Tým který vlastně skončil v Evropské lize na 2.místě.



BRAZÍLIE

Brazílie má kromě fotbalistů i slušně hrající basketbalisty.Tým se hlavně opírá o celkem dobrý podkoš v podobě Neneho a Varejaa,který však hrál naposled v únoru.Minulý rok na mistrovství Ameriky skončili až na 4.místě,takže ani jeden z Brazilců s tím nemůže být spokojený.V přáteláku proti USA zahráli celkem vyrovnanou partii a nakonec prohráli jen o 11b 80:69,takže musím říct,že jejich obrana nebude vůbec špatná.Brazílie se dá opět brát jako jeden z černých koňů turnaje.Na posledním MS skončili až na 9.místě,takže taky zklamání a odhodlání na úspěch je stejně jako u Litvy určitě velký.



VELKÁ BRITÁNIE

Tak na tento tým se těším snad ze všech nejvíc.Jsem na ně opravdu zvědavý,jak zapracovali v přípravě na OH.Vždyť je to pro ně svátek a kdyby nebyli pořádací země,tak si na OH ani nezahrají.Ale pozor na Brity,tým mají opravdu výborný.Jako největší hvězda se dá brát rozhodně výborný obránce a střelec z perimetr Luol Deng,který hraje za Chicago Bulls,v britském výběru by neměl chybět ani Ben Gordon,který měl letos výbornou sezonu v NBA a v jednom zápase dokázal dát i vynikajících 45b.Ve výběru se také nachází Lenzly,který obléká dres Nymburku.



AUSTRÁLIE

Tento tým musím přiznat,že je pro mě celkem neznámou.Velká hvězda Andrew Bogut na OH neodjel a tak přišli o velmi dobrého centra.V týmu se nachází Patrick Mills,který hraje za San Antonio Spurs,je to velice rychlý a výborný rozehrávač.Dalším zástupcem se zkušenostmi z NBA David Andersen,který však nyní nastupuje za italskou Sienu.Tento tým se popere o postup s Velkou Británii.



ČÍNA

Velký outsider skupiny,který by však mezi postupující neměl zapadnout.Tento tým je neznámou určitě pro více lidí než jen pro mě,jejich národní tým je postaven hlavně z hráčů domácí ligy.Až na jednu vyjímku a tou je Jianlian,který hraje v NBA.Velká hrozba u nich bude aspoň co se týče výšky Zhang Zhaoxu,který měří 221cm a druhý jejich centr Zhizhi má 214cm,takže se nejspíš bude jednat o výborný podkoš.Ale to je asi tak všechno.



Očekávání,jak dopadne skupina:

1.RUSKO

2.ŠPANĚLSKO

3.BRAZÍLIE

4.VELKÁ BRITÁNIE


5.AUSTRÁLIE

6.ČÍNA






Tímto bych vám chtěl aspoň trošku naznačit,jaké jsou jsou šance týmů a jejich přednosti a kvality nebo slabiny.Nejvyšší čas přesídlit opět na basketbal,protože ten se blíží rychlostí blesku.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek