Příspěvek stř 24. srp 2016 19:15:04

RSC Anderlecht - SK Slavia Praha

Čtvrtek 20:00
Evropská liga - kvalifikace
2. zápasy


Anderlecht vs. Slavia Praha

Anderlecht první zápas vyhrál v Praze jasně 3:0, Všechny góly padly ve druhém poločase, kdy Slavia jasně nestíhala. První poločas byl vcelu vyrovnaný, ale ve druhém se ukázalo, že Slavia na EL stále ještě nemá kapacitu. Anderlecht je v domácí lize na druhém místě a poslední ligový zápas remizoval venku 2:2 proti Eupenu. Trenér Weiler by měl mít do tohoto zápasu k dispozici všechny hráče, kteří nastoupili v prvním zápase. Tedy i střelce gólů Sylla, Teodorczyka a Hanniho. Anderlecht je běžným účastníkem evropských soutěží a má s nimi velké zkušenosti.

Slavia vydřela postup poti Rio Ave - už to bylo pro mě překvapení. Anderlecht je ale ještě o něco výše a první zápas to ukázal. Hra Slavie na mě v určitých fázích zápasu působí dost nekonsolidovaně, brzdí ji i individuální chyby. To platí i v lize. Plusem po sešívané bude návrat Hušbauera. Chybět ale budou: Ščuk, Deli a Železník. Odcestovali i paměníci posledního meření sil - Vlček a Švento. Pouze druhý jmenovaný jako aktivní hráč připravený nastoupit. V lize se zatím Slavii kdovíjak taky nedaří - má sice o zápas méně než její soupeři ale se ziskem pěti bodů je až na 8. místě. Poslední ligový zápas proti poslední Příbrami se Slavii povedl - vyhrála doma 3:0. Příbram ale vůči Anderlechtu není měřítko.

Týmy se utakli v roce 2005 v rámci LM. Oba zápasy opanoval Anderlecht.

Kurz na výhru domácích mě dost překvapil. Osobně jsem očekával kurzy do 1,6. Nemyslím si, že by Anderlecht doma něco podcenil. Naopak SLavia bude muset od první minuty hrát ofenzivně - to bude voda na mlýn ofenzivě domácích. Kvalita a zkušenosti obou celků v rámci Evropy jsou jednoznačně na domácí straně. Předpokládám hladkou výhru domácího celku. Ještě na závěr - v zápase se vyplatí sledovat jeden z největších fotbalových talentů současnosti - Tielemanse.

Tip: 1 @ 1,8 (Tempobet)
Vedlejší tip: 1 (-1,5 AH) @ 3,1 (Marathonbet)