Gruzie U19 vs Švédsko U19

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek stř 05. črc 2017 10:41:25

Gruzie U19 vs Švédsko U19

Vítám Vás u analýzy na zápas mezi týmy Gruzie a Švédska
Soutěž: ME U19 - skupina A
Datum: 5. 7. 2017 15:30
Místo: Mikheil Meskhi Stadium (Tbilisi), Gruzie


Obrázek


Moje dnešní analýza bude patřit rozehranému Mistrovství Evropy kategorie U-19, které se koná v Gruzii. Na programu máme druhá utkání ve skupinách, přičemž nás zajímá více právě ta s označením A, ve které se mimo domácí Gruzie představují týmy Švédska, Portugalska a České republiky. Druhý zápas ve skupině svede dohromady Gruzii a Švédsko.

Gruzie v prvním utkání skupiny padla se ctí s Portugalskem 0:1 a to ještě gólem z penalty. Favorit se evidentně na 3 body nadřel a mladí Gruzínci dokázali dvě věci - za 1) výkonnostní nůžky se svírají už i v mládežnickém fotbale a za 2) domácí prostředí dělá někdy velké divy. To, že je Gruzie outsiderem celého turnaje, ale nemůže změnit ani heroický výkon proti Portugalcům. Naopak tenhle výsledek může trochu Gruzii dostat dolů, protože si asi mládenci hrábli na dno a stejně z toho alespoň kýžený bod nebyl. Z toho týmu je drtivá většina borců z celků domácí soutěže, kde nastupují na výběry do 19 let nebo za rezervy. Jen útočník Giorgi Arabidze patří do akademie Šachťaru Doněck.

Švédové utrpěli trochu nešťastnou prohru 1:2 s reprezentací Česka, ale z mého pohledu to měl být vyrovnaný zápas, který mohl dopadnout jakkoliv. Nakonec měli více štěstí čeští mladíci. Zápas jsem měl možnost vidět a Švédové prohospodařili zejména první půli. Ve druhém poločase už bylo pozdě bycha honit. I tak v závěru málem vyrovnali, měli několik šancí a naše mladíky podržel brankář. Základna švédské kopané je trochu někde jinde. Švédsko poměrně kontinuálně hrává v Á týmech velké turnaje typu ME nebo MS, jednadvacítka tradičně hraje taky malé Euro, které dokonce nedávno v ČR opanovali. Ani devatenáctka není slabá. Když se podíváme na některé adresy, kam Švédové patří, tak to mluví za vše. Mattias Andersson (Juventus), Joseph Colley (Chelsea), Anel Ahmedhodzić (Nottingham), Thomas Isherwood (Bayern). Švédsko taky už nějaký ten pátek hodně ve sportu obecně sází na "imigrantskou politiku" a to, že ve Švédsku zakořeňuje zkrátka hodně cizinců, může být v tomto ohledu výhodou. Ostatně tento výběr není výjimkou. Švédové vědí, že pokud ještě chtějí bojovat proti Portugalsku o další bytí na turnaji, aby to měli ve svých rukou, musejí Gruzii porazit.

Samozřejmě Švédové, které jsem vyjmenoval, mají do áčka věhlasných celků daleko, ale pořád je rozdíl, když sbíráte zkušeností a učíte se v akademii Bayernu Mnichov, než když kopete za devatenáctku Dinama Tbilisi. Švédsko je pro mě favoritem utkání, přestože Gruzie ukázala svou sílu. Kvalitativně by měli být Švédové na výši a snad to potvrdí i na hřišti. Věřím ve výhru Švédů. Ať se zelená.

TIP Výhra Švédska kurz 2.00 u Obrázek
<<

Neuminho

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2637

Registrován: stř 25. kvě 2011 18:51:15

Příspěvek stř 05. črc 2017 14:47:42

Re: Gruzie U19 vs Švédsko U19

No já zase sledoval první zápas Gruzie proti portugalcům a ti hráli hodně bídně proti domácím, nepřesní v kombinaci Gruzie dobře napadala,na konci teda už trochu někteří odpadli a mohli kdyby trestali ty chyby a otevřenou obranu dát klidně 2,3 fíky -poměrně sympatický výkon, škoda těsné prohry. Navíc statistiky toho zápasu 9:4 střely,3:1 na bránu a 5:2 rohy to vše ve prospěch Gruzie, nevím jestli je tohle úplně moudré hrát, no na začátku lepší zatím gruzijci, neříkám že to neotočí, ale kdybych si měl ted vsadit tak tam dám dám Gruzie nad 1,5g v zápase za kurz 1.74 rozhodně hratelné.

Co se týče hvězd týmu krom Arabidzeho bych zmínil i třeba AM Chakvetadze, který už v jeho 17 letech patří k důležitým postavám áčka Dinama Tbilisi, kde je se 7 assistencemi 2. nejlepší nahravač celé ligy a přidal i dvě branky. A ono to může mít i větší váhu než kopat nějaké juniorské soutěže v Juve nebo Bayernu ač i tam kvalita bude ale mají tyhle hráče hlavně vzadu a jejich obrana celkově teda zatím nejjistěji nepůsobí.
Na druhe straně hvězdy v obraně, ale v záloze borci z první druhe švédské a nikdo z nich pravidelně nehraje, v utoku pak stejný případ Karlsson a jedinný kdo podle mě ještě vyčuhuje je utočník Gyokeres, který dal gol i nam a patří už nyní mezi velké hvězdy 2. švédské ligy. Momentálně je Gyokeres 4. nejlepší střelec této ligy a je na 1. až 4. místě s 6 assistencemi zároveň.
Naposledy upravil Neuminho dne stř 05. črc 2017 16:22:03, celkově upraveno 1
!! Obrázek !! * Mesut Özil; Obrázek, Obrázek, Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=PyEO9fCjaDA!!!!!!!

Sabine Lisicki ♥
<<

Neuminho

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2637

Registrován: stř 25. kvě 2011 18:51:15

Příspěvek stř 05. črc 2017 15:04:30

Re: Gruzie U19 vs Švédsko U19

Tak live sázka už by mi vyšla :) No už to mohlo být i 3:0
!! Obrázek !! * Mesut Özil; Obrázek, Obrázek, Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=PyEO9fCjaDA!!!!!!!

Sabine Lisicki ♥
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek stř 05. črc 2017 15:22:46

Re: Gruzie U19 vs Švédsko U19

Hm tak tady slušný provar zatím. Gruzie jasně lepší, pomohl první gól a pak už jim hrála do karet hra na brejky, kterou zvládali skvěle a mohli vyhrát poločas i větším rozdílem. Pokud se nestane zázrak tak tady KO. :-??
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek stř 05. črc 2017 16:24:13

Re: Gruzie U19 vs Švédsko U19

Výsledek zápasu 2:1 pro Gruzii, TIP KO.
<<

Neuminho

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2637

Registrován: stř 25. kvě 2011 18:51:15

Příspěvek stř 05. črc 2017 17:00:03

Re: Gruzie U19 vs Švédsko U19

No tak to gruzijci zvládli a švédi jsou ze hry o postup. No za půl hoďky hrajeme my a věřím, že by jsme to mohli zvladnout za tři body, přecijen Portugalsko dost herně teklo už s gruzijcema a náš výběr má taky nějakou kvalitu. Hlavními oporami našeho výběru by měli být obránci CB Chaluš ( základ v loni prvoligové Příbrami ), LB Holík ( Ve druhé polovině sezony nastupoval pravidelně v základu Karviné též nejvyšší soutěž ) a DM Sadílek (PSV juniorka ) kde hrál ve 2. polovině sezony pravidelně základ v tamní youth lize v, za mladý tým si ale v Lize Mistrů za PSV nekopl, takže bych ho zase nepřeceňoval... No hlavní hvězdy v deffenzivě...

FC Porto přivezlo hned několik borců, kteří narozdíl od Sadílka hráli i Youth Ligu Mistrů v základu Porta či Benfici B viz závorka za hráči-
GK Costa ( Porto B )
Diogo Queiros ( Porto B )
Dalot ( Porto B)
Rui Pires (Porto B)
Quina ( WHU několik zápasů základ v Premier League2 v týmu U23! )
Joao Filipe ( Benfica B + pár startů v 2. portugalské lize! )
Rui Pedro Silva Sousa ( Porto B - jeden z nejlepších střelců UEFA Youth League, člen základu FC Porto B a už i člen lavičky hlavního týmu Porta!!!! - největší hvězda


No UEFA Youth League už nějaké měřítko je, řekl bych že Chaluš či Holík by mohli být indivudelně možná o něco dál, ale zbytek týmu asi bude individuelně ztracet na zmíněné borce včetně možná i Sadílka tam je otázka jak hraje, protože se rozehrál hlavně ve druehe polovině sezony jinak by asi taky tu UCL Youth hrál. Každopádně mají portugalci lepší hráče a nejlepší individualitou na hřišti by měl být i jejich útočník Rui Pedro na kterého budeme muset dát velkeho majzla... V UEFA Youth lize dal v 6 zápasech 7 branek, 2 goly už má i za áčko Porta a 5+2 za B tým!. No v prvním zápase Portugalsko ovšem kvalitu neukázalo, uvidíme co dnes, my jsme sice porazili švédy ale s hodně odřenýma ušima, když si behem poslední 10 minutovky vytvořili švédi hned 3 golovky. Myslím si, že to z naší strany opět na čisté konto nebude a uvidíme co ukáží kluci dopředu...
Uvidíme můžeme to zvladnout za 3 tři body ale taky za 0 individuelně je na tom lépe soupeř, ale to proti gruzijcum rozhodně neukázali, pokud se zlepší a zahrají jejich hráči na úrovni svých maxim tak nás můžou určitě smáznout, pokud ne dopadne to naopak. Těžké na tipování.
!! Obrázek !! * Mesut Özil; Obrázek, Obrázek, Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=PyEO9fCjaDA!!!!!!!

Sabine Lisicki ♥
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek stř 05. črc 2017 17:12:17

Re: Gruzie U19 vs Švédsko U19

Je to tak, jak píšeš. Taky jsem si tady nevybral. Tak se jen tak kouknu a budu fandit našim. :)
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek stř 05. črc 2017 18:59:38

Re: Gruzie U19 vs Švédsko U19

To mě zase rozhodčí jednou nasral, neuzná krásný gól z půlky (doteď nechápu proč) a pak nastaví 4 minuty a konec odpíská po 3. Přitom tam portugalský brankář ještě zdržoval... :-q
<<

Neuminho

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2637

Registrován: stř 25. kvě 2011 18:51:15

Příspěvek stř 05. črc 2017 20:22:23

Re: Gruzie U19 vs Švédsko U19

Byl tam signalizován ofsajd a pokud rozehráváš po ofsajdu je to pouze nepřímý kop, takže se toho musí někdo dotknout než to dojde do brány + pro rozhodčího že zná pravidla, já jsem každopádně taky googlil ani komentátor Eurosportu nevěděl :)

Na rozhodčího se vymlouvat nemůžeme bylo naprosto jasné co se píská, co jsem vyčetl tak se nepíská ofsajd ani po kopu od brány, asi jen ze země teda když překročí čáru, ale to jsem taky uplně nevěděl se divím že toho hráči a utočníci moc nevyužívaj a nestoupnou si třeba nebo nedělají že si zavazují tkaničky 10 metrů za posledním obráncem.

Bohužel jako když necháme jejich nejlepšího hráče a útočníka samotneho před golmanem, to je pak těžké vyhrávat či brát body v dnešním případě... Každopádně díky asi více vstřeleným brankám nám stačí k postupu remíza s Gruzií a tu pokud neuhrajem, tak to bude ostuda všech ostud... No vlastně i kdyby jsme dnes remizovali, tak by byla situace podobná jen by bylo ve hře i místo první reálné na kterém bychom asi teď byli, ale kdyby Portugalsko porazilo švédy což se čeká v posledním zápase, tak by jsme tak jako tak potřebovali alespon bod. Uvidíme doufám že aspon remízu dáme, Gruzie má problemy poměrně s kondičkou na turnaji, ukazovalo se to se švédy a i dnes, hráči dostavali 15 minut ppřed koncem křeče a polehávali a to i za nepřívětiveho skore. V závěru se jim gol dá dát rozhodně, ikaždopádně mají tam individuality které budou dělat problemy, no o Chakvetadzem a Arabidzem jsem psal už nahoře a vlastně Arabidze byl zmíněn i v analýze, škoda té horší fyzické připravenosti hráčů, no pro nás dobře. Každopádně to na finále nevidím s těmahle výkonama. Druhá skupina vypadá silnější už i kvůli tomu, že tuto hraje hostitelská země.
!! Obrázek !! * Mesut Özil; Obrázek, Obrázek, Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=PyEO9fCjaDA!!!!!!!

Sabine Lisicki ♥

Zpět na Fotbal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.258s | 38 Queries | GZIP : Off Livescore