Příspěvek pát 01. pro 2017 19:15:50

Brighton - Liverpool

Sobota 16:00
Premier League
15. kolo


Brighton vs. Liverpool

Brighton zatím zažívá bezesporu úspěšnou sezónu. Díky 17ti získaným bodům ve 14ti zápasech je na 10 místě. Faktem však je, že tabulka je velmi vyrovnaná a i na 10. místě má Brighton na sestupové pozice náskok sedmi bodů. V posledních třech zápasech Brighton nevyhrál, jen dvakrát remizoval. V posledním ligovém kole remizoval doma s Crystal Palace 0:0.
Trenér Hughton má k dispozici kompletní kádr. Jediným chybějícím hráčem je zraněný S. Sidwell (Z 0/0). Očekávat lze formaci 4-4-2 ve složení: Ryan – Bong, Dunk, Duffy, Bruno – March, Pröpper, Stephens, Knockaert – Murray, Gross. V kádru Brightonu jsou i dva čeští zástupci – Aleš Matějů a Jan Skalák. Bohužel oba dva kouč Hughton přehlíží a ani jeden z českých zástupců si v lize ještě nepřipsal na hřišti ani minutu.

Liverpool se drží na pátém místě s 26ti body a soupeře před sebou má na dohled. Na druhé místo má ztrátu 6 bodů. Na druhou stranu zespodu se na něj zase tlačí Tottenham a překvapivě i Burnley. Liverpool se může chlubit velmi solidní formou. V posledních 4 ligových zápasech 3x vyhrál. V posledním ligovém kole si jasně poradil se Stoke na jeho vlastním hřišti v poměru 0:3.
Zkušený německý kouč J. Klopp v tomto zápase bude postrádat dva zraněné hráče, konkrétně Bogdána (G 0/0) a Clyneho (O 0/0). Očekávat lze formaci 4-3-3 ve složení: Mignolet – Robertson, Lovren, Klavan, Alexander-Arnold – Wijnaldum, Henderson, Coutinho – Salah, Firmino, Mané. Doporučuji sledovat zejména výkony Coutinha a Salaha. Tito hráči mají vynikající formu a svými výkony Liverpool táhnou.

Liverpool je kvalitnější tým než Brighton s lepší formou. V podobném zápase se Stoke (poslední ligové kolo) si Liverpool poradil bez výraznějších potíží. Tento zápas by měl být hodně podobný.

Tip: 2 @ 1,55
Obrázek