Příspěvek pon 04. pro 2017 20:05:44

Benfica - Basilej

Úterý 20:45
Liga Mistrů
Skupina A - poslední zápasy


Benfica vs. Basilej

Situace ve Skupině A je pěkně zamotaná. Vše bylo vcelku jasně nalajnováno, ale poslední výhra Basileje nad Manchesterem United tabulku pěkně vyrovnala. Všechny tři celky mají naději na postup. Bez naděje je jen Benfica, která je zatím bez bodu.

V celkem hratelné skupině Benfica letos naprosto vyhořela. Po odehraných pěti zápasech je stále bez bodu a tudíž bez šance na jaro v Evropě. V lize hraje Benfice vcelku dobře, aktuálně je třetí o tři body za vedoucím Portem. V LM se jí však nedaří a nedává vůbec góly. Je otázkou, jak hráči k zápasu přistoupí. Už jim o nic nejde a liga je důležitější, nicméně odehrát skupinu bez bodu jistě také nechtějí.
Kouč Rui Vitória se bude muset obejít bez zraněné dvojice Dias (O 5/0) a Augusto (Z 8/0). Z dílny portugalského kouče lze očekávat formaci 4-3-3 ve složení: Varela – Almeida, Luisao, Jardel, Grimaldo – Pizzi, Fejsa, Samaris – Salvio, Jonas, Goncalves.

Basilej je aktuálně na druhé s devíti body a skóre +4. Díky tomu je právě druhé, o skóre před dotírajícím CSKA. Basilej trochu zaspala v domácí ligové soutěži, ale po výměně trenéra opět začala sbírat body a nyní je na druhé pozici o 4 body za YB Bern. V posledním ligovém zápase jasně přejena Lausane na jeho vlastní hřišti 1:4. Do zápasu jde tedy Basilej v dobré formě.
Švýcarský trenér Wicky vyjádřil velkou radost z toho, v jaké pozici Basilej aktuálně bojuje. V tomto zápase se bude muset obejít bez tria: Van Wolfswinkel (U 9/7), Vailati (G 0/0) a Gaber (O 1/0). Nejisté jsou dále starty Diého (Z 11/1) a Bua (Z 14/4). Ze strany Basileje lze očekávat formaci 3-4-3 a ve složení: Vaclík – Akanji, Suchý, Balanta – Lang, Xhaka, Zuffi, Petretta – Steffen, Ajeti, Oberlin.

Zatímco domácím již prakticky o nic nejde, hosté bude motivovat šance postoupil do vyřazovací fáze. Výhra pro ně znamená jistotu postupu, při remíze už se budou muset dívat na výsledek souběžně hraného zápasu mezi CSKA a Man. Utd.

Tip: 2 (AH 0) @ 1,85
Obrázek