Příspěvek stř 14. bře 2018 21:47:27

Dynamo Kyjev vs. Lazio

Čtvrtek 19:00
Evropská liga
odvetné zápasy


Dynamo Kyjev vs. Lazio

Ukrajinský klub s bohatými zkušenostmi z evropských pohárů i tentokrát bojuje ve vyřazovací fázi. V lize je opět za suveréním Šachtarem druhý o 6 bodů. Před třetí Vorsklou má náskok už jedenácti bodů. Jediný ligový zápas který odehrál Kyjev mezi zápasy s Laziem vyhrál doma 1:0 proti Veresu.

Bulharský kouč Khatskevich bude postrádat vykartovaného Gamashe (Z 18/2). Zdravotní problémy má i trio Sydorchuk (Z 9/0), Buschan (G 6/0), Kalitvnintsev (Z 6/0).

Domácí svelkou pravděpodobností nastoupí na hřiště ve formaci 4-2-3-1 a ve složení: Boyko – Kedziora, Burda, Kádár, Pivarič – Shepelev, Buyalskiy – Morozyuk, Shaparenko, Tsygankov – Moraes. Nadstandardní formu má zejména ofenzivní trio Tsygankov-Morozyuk-Moraes.


Lazio bojuje těsně pod špicí Serie A. První dvě místa mají rezervovány Neapol s Juventusem. O to třetí se pere AS Řím, Inter a právě Lazio. Lazio je aktuálně čtvrté. Od prvního zápasu v lize odehrálo jeden venkovní zápas – remizovalo 2:2 s Cagliari.

Italský trenér S. Inzaghi nemůže počítat se zraněným Cáceresem (O 1/0) a nejistý je i start Di Gennara (Z 1/0).

Hosté budou opět spoléhat na ofenzivně laděnou formaci 3-5-1-1. Předpokládaná sestava je následující: Strakosha – Felipe, Vrij, Radu – Basta, Parolo, Leiva, Milinkovič-Savič, Lulič – Anderson – Immobile. Doporučuji sledovat podhrotového útočníka Andersona, který má aktuálně z týmu asi nejlepší formu. Velmi zdatně mu sekunduje i velezkušený Immobile.


Kyjev v prvním zápase jasně ukázal, že dokáže hrát s Laziem vyrovnanou partii. Ve výkonech obou týmů jsem v prvním zápase viděl i nepatrný rozdíl v motivaci. Kyjev mi přišel daleko motivovanější a snaživější. Uvidíme, jak na první zápas naváže Lazio ale v Ukrajině to nebude mít jednoduché. Můj tip je, že domácí neprohrají.

Tip: 1 (+0,5 AH) @ 1,78
Obrázek