Polsko vs Jižní Korea

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek úte 27. bře 2018 10:15:43

Polsko vs Jižní Korea

Vítám Vás u analýzy na zápas mezi týmy Polsko a Jižní Korea
Soutěž: Přátelský mezistátní zápas
Datum: 27. 3. 2018 20:45
Místo: Stadion Śląski (Chorzów), Polsko


Obrázek

Dnes je na programu několik přátelských zápasů. Já si vybral analýzu na utkání reprezentací Polska s Jižní Koreou.

Polsko je v mých očích favoritem tohoto duelu. Začněme rankingem FIFA, kde patří Polsku nyní 6. místo., což je hodně dobré umístění. Výhodou Polska bude též domácí prostředí, jelikož zápas se hraje v Chorzowě. V kvalifikaci na MS v Rusku si Polsko vedlo velmi dobře, skupinu vyhráli s náskokem 5-ti bodů na druhé Dánsko. Nejlepšího střelce Polska zná asi každý fanoušek fotbalu, je jím pochopitelně Robert Lewandowski (16 branek v kvalifikaci). Dnes nechybí v nominaci. Ta je stejná jako na páteční přátelák s Nigérií. Je v ní spoustu kvalitních hráčů, například brankář Fabianski, Glik, Piszcek, Kurzawa, Krychowiak, Zielinski nebo hrotový útočníci Lewandowski s Milikem. Domácí tedy mají v nominaci to nejsilnější. V tom pátečním utkání s Nigérií prohráli 0:1, což pro mě bylo překvapení. Polsko však mělo v zápase převahu (12:7 na střely, 6:1 na branku) a gól inkasovali z penalty. Takže možná i trochu smůla, i když celé utkání jsem neviděl. Každopádně možná o to lepší pro dnešní utkání, že podruhé za sebou by zaváhání přijít nemělo. Přeci jen je to už příprava na MS, takže očekávám, že se doma Polsko zlepší.

Dnešní soupeř Jižní Korea je také účastníkem MS, na které prošla přes asijskou část kvalifikace. Ve skupině skončili druzí za Íránem. Ta skupina byla hodně vyrovnaná a postup si zajistili až posledním zápasem v Uzbekistánu, kde remizovali 0:0, což stačilo na postup. Jen pro porovnání v rankingu FIFA jsou až na 59. místě. Korea hrála svůj přátelák v sobotu proti Severnímu Irsku a prohráli 1:2. Je třeba přiznat, že statisticky na počet střel a držení míče byli o něco lepší. Na druhou stranu Severní Irsko hraje hodně defenzivně a bez balonu, takže teď v Polsku je čeká úplně jiný zápas. Z nominace Korejců toho moc nevyčteme, alespoň pro mě tam až na výjimky žádná známá jména nejsou. Rozhodně je třeba zmínit největší star, kterou je Son Heung-Min, který momentálně válí za Tottenham. No zbytek hráčů hraje převážně asijské soutěže, největší zastoupení má korejský tým Jeonbuk. Ten sice patří v korejské lize k tomu lepšímu, ale celkově ve srovnání s Evropou to je slabší liga. Kromě Sona ještě v Evropě hrají Kwon (Dijon), Ki (Swansea) a Ja-Cheol (Augsburg). Zkrátka kvalita mi přijde jednoznačně na straně Polska.

Dnes věřím, že si Polsko spraví chuť po nepovedeném zápase s Nigérií a nad Koreou vyhraje. Lewandowski by se konečně mohl prosadit a celkově Polsko vstřelí nejspíš více gólů, než jen jeden. Vidím to na výhru Polska a minimálně dva vstřelené góly.

TIP: Výhra Polska a padne více než 1,5 gólů kurz 2.07 u Obrázek
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek úte 27. bře 2018 21:42:10

Re: Polsko vs Jižní Korea

Výsledek zápasu 3:2, TIP OK.

Zpět na Fotbal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 30 návštevníků

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.130s | 23 Queries | GZIP : Off Livescore