Trelleborgs FF vs IFK Göteborg

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek ned 01. dub 2018 10:30:13

Trelleborgs FF vs IFK Göteborg

Vítám Vás u analýzy na zápas mezi týmy Trelleborgs a IFK Göteborg
Soutěž: Allsvenskan - 1. kolo
Datum: 1. 4. 2018 17:30
Místo: Vångavallen (Trelleborg), Švédsko


Obrázek

V neděli jsem si vybral pro analýzu zápas nejvyšší švédské fotbalové ligy, která má dnes na programu zápasy prvního kola. Mě zaujal zápas domácího Trelleborgs proti IFK Göteborg. Jedná o první zápas nového ročníku a nelze úplně předpokládat, s čím týmy přijdou. Na druhou stranu mám několik důvodů, proč vsadit na tenhle zápas.

Trelleborg hrál loni druhou švédskou ligu, kde se umístil na třetím místě. Následovala tedy baráž o postup a v ní pro mě trochu překvapivě uspěl, když vyřadil Jonkopings. Dá se říct, že domácí jsou takovým skromným celkem na švédské poměry a před sezonou je zřejmě čeká boj o záchranu. Proto si pomáhá hostováním z těch kvalitnějších týmů, například z Malmo mají v týmu na hostování brankáře Johanssona a obránce Hadzikadunice. Kádr má podle serveru transfermarkt hodnotu 3,7 mil. eur. Bohužel pro domácí několik starších hráčů po postupu ukončilo kariéru (brankář Persson, obránce Andersson a záložník Haynes) a to se jistě musí na kádru podepsat, protože posil mnoho nepřišlo. Dalším velkým oslabením je odchod útočníka Islamovice, který dnes hraje za Ostersunds (možná si vybavíte jejich jízdu letos v EL a výhru na Emirates). Z mého pohledu přišly dvě kvalitnější posily: obránce Nielsen z Lechu Poznaň a útočník Hummet z Gefle. Oproti loňské sezóně mi kádr přijde slabší. Velkým problémem pro dnešní zápas jsou absence na straně domácích. Do zápasu nenastoupí útočník Camara-Jonsson, který v minulé sezóně dal 15 gólů. Druhým důležitým zraněným je záložník Hakansson, který pravidelně nastupoval. Pak ještě nenastoupí Motori, což není nijak velké oslabení. No pro první zápas dost komplikací. Po úspěšné baráži odehráli domácí 6 zápasů (přáteláky a pohár) s bilancí 3 výhry a 3 prohry. Výhry přišli proti slabším týmů z druhé ligy. Jakmile hráli s kvalitnějším soupeřem z první ligy (Kalmar nebo Ostersunds), tak přišla porážka.

IFK Göteborg je slavný klub, který v minulosti vyhrál švédskou ligu již 18x. Proto jsou jistě velmi nespokojení s výsledkem z minulé sezóny, když obsadili až 10. místo. V přestávce před ligou tak měli hodně práce, aby se podobný výsledek již neopakoval. Pochopitelně se změnil trenér, nyní vede mužstvo na trenéra poměrně mladý Asbaghi (32 let). Ten si samozřejmě přivedl pár posil. Z mého pohledu tou největší je příchod norského reprezentanta do 21 let Ingebrigtsena, který působil v Tromso. Dále přišel na hostování Kharaishavili z Gruzie, kde patřil k nejlepším fotbalistům tamní soutěže. Z konkurenčního AIK přišel Affane. Pro porovnání hodnota kádru podle serveru transfermart je 10,15 mil. eur. Zkrátka tým se hodně změníl, přišlo 8 nových hráčů a je vidět, že vedení udělalo vše pro to, aby se tým umístil lépe než loni. Před sezónou odehrál tým 10 zápasů (přáteláky a pohár) s bilancí 6 výher, 2 remízy a 2 prohry. Prohra přišla v prvním přáteláku s Aalborgem a v poháru s Malmo (0:1), takže se není za co stydět. Teď je čeká ostrý start a věřím, že se dobře připravili.

Vzájemné zápasy jsou již staršího data, rok 2011 a starší. Neberu je tedy příliš v potaz, ačkoliv se v nich více dařilo domácímu Trelleborgs. Daleko podstatnější je pro mě aktuální situace. Hosté po nepovedené sezóně posílili kádr a kvalita je na jejich straně. Před sezónou mají za cíl jistě hrát o nejvyšší příčky a postoupit do pohárů. Naopak nováček ligy bude hrát o záchranu a navíc bude postrádat některé důležité hráče. Ačkoliv první kola bývají nevyzpytatelné, dnes věřím IFK.

TIP: Výhra IFK Göteborg kurz 2.14 u Obrázek
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek ned 01. dub 2018 18:38:07

Re: Trelleborgs FF vs IFK Göteborg

Výsledek zápasu 1:3, TIP OK.

Zpět na Fotbal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.171s | 24 Queries | GZIP : Off Livescore