Příspěvek pát 13. črc 2012 16:59:49

Slovan Bratislava - 1.FC Tatran Prešov

Obrázek vs Obrázek

Slovan Bratislava – 1.FC Tatran Prešov
Corgoň Liga, 14.7.2012 19:30
@ Slovan Bratislava -1,5ah (2.14)


V sobotu v podvečerných hodinách sa nám začne jesenná časť Corgoň ligy. Hneď na úvod sa predstaví jeden s kandidátov na trofej Slovan a problémami sa zmietajúci Prešov.

Slovan v minulej sezóne skončil na 3. mieste za Trnavou a majstrovskou Žilinou. Weiss sa netajil tým, že to nebolo uspokojivé. V poslednom kole jarnej časti sa stretli práve s Prešovom. Na zápas som sa samozrejme prišiel pozrieť a normálne som sa čudoval, že Prešov dokázal vyhrať 2:1. No poďme si predstaviť domáci celok a jeho zmeny v kádri.

S tímu odišli:

Pečalka (def, 5/0), Konečný (def, 10/1), Smetana (att, 13/5), Kordic (att, 10/1), Piliev (mf, 4/1), Dobrotka (def, 11/0).

Do tímu pribudli:

Peltier (mf, 25/11), Hlohovsky (att, 29/6), Gorosito (def, 30/4), Lukšík (mf, 17/0) a s dorastu Molnár, Hudák, Sabo.

Juraj Halenár (att, 30/14), predĺžil kontrakt v Slovane. Taktiež aj Bagayoko (def, 25/0), Pauschek (def, 14/0). Čikoš je dlhodobo zranený a Žofčák už trénuje s mužstvom no jeho zlomenina je vážnejšia.

Tak to by bolo asi všetko o prestupoch. Tím bol aj na príprave v Tatrách, kde to bolo len kondičné zameranie a na sústredení v Rakúsku, kde odohrali prípravne zápasy :

Obrázek

Podľa vyjadrení vedenia klubu chcú hrať o titul a investovali na Slovenské pomery dosť finančných prostriedkov na nákupy hráčov.

Zostava na sobotu ešte nie je, ale jasné je že kapitánom tímu bude Kladrubský (att, 27/0).

Tím vyzerá v poriadku, stále chýba síce solídny stopér, no ten časom určite pribudne. Dobra správa je pre tím, že nakúpila kvalitných hráčov a v podstate tím ostal pohromade až na pár výnimiek. Ofenzívna sila v tomto tíme určite je a verím, že sa hneď v prvom zápase pred domácim publikom aj predvedie.

--------------------

Najstarší futbalový klub na Slovenskú ma existenčné problémy. Odišiel tréner Kovalec, pod ktorým mal tím pomerne kvalitné a presvedčivé výsledky. Do tímu pribudol Chorvátsky tréner Červenka, ale len 3 dni pred ostrým ligovým štartom. Celá príprava prebiehala bez trénera a na zahraničné sústredenie ako to bolo po minulé sezóny hráči mohli zabudnúť. Do tímu pribudli len hráči s juniorky a nik iný. Tím má rozpočet okolo 2 mil. eur.

S tímu odišli :

Piter - Bučko ( def, 27/1), Jakovlev (mf, 7/0), krob (def, 26/0), Štetina (def, 14/1), Zošák (mf, 10/0), Strihavka (att, 12/1), Beglaryan (att, 5/0)
.

Odborníci pasujú Tatran na zostup s Corgoň ligy, no samozrejme ciele vedenia a tímu sú hrať stred tabuľky, aj keď nechápem s čím a ako. Hráči ako Bučko, Zošák, Strihavka, Krob a Beglaryan sa nedajú nahradiť len tak, hráčmi s juniorky. Je to veľké sklamanie ako pre fanúšikov, hráčov a sponzorov.

Za všetko vraví aj vyjadrenie kapitána Petráša (def, 26/1):

„Dva mesiace sme boli bez výplaty. Nálada nebola a nie je dobrá. Stále je to také, že každý čaká, čo bude. Nikto nevie, čo bude zajtra. Verím, že čo pán Remeta sľúbil, aj dodrží, “

„Jar bola skvelá a veril som tomu, že ten káder ostane pokope. Bola tu skvelá partia, skvelý tréner. Škoda, že sa to neudržalo, ja osobne som z toho veľmi sklamaný. Momentálne je stav taký aký je. “


Tatran odohral ja prípravne zápasy, no tie neboli na úrovni Corgoň ligy :

1. FC Tatran Prešov – Gaz Medias (Rum.) 2:0 (0:0)

1. FC Tatran Prešov – MFK Dolný Kubín 3:0 (1:0)

1. FC Tatran Prešov – MFK Vranov n/T. 4:2 (2:1)

1. FC Tatran Prešov - Michalovce 1:1 (0:0)


Zhodnotenie je asi také, že Slovan, ktorý chce preraziť v Európe a je kandidátom na titul, by si mal s veľmi oslabeným a existenčne zmietaným Tatranom poradiť bez menších problémov. Vklad volím stredný, s dôvodu, že je to prvé stretnutie v jesennej časti. Kurz cez 2 beriem.