Příspěvek pon 23. črc 2012 11:24:41

FK Krasnodar - Rubin Kazaň

FK Krasnodar VS Rubin Kazaň Dat>23.7.2012 Čas 17:30

Pondelok ako už sme si zvykli neprináša so sebou bohatú porciu, no niečomu sa treba venovať a ja si ako druhý tip zoberiem za predmet svojho záujmu “aj keď nerad” znovu ruskú najvyššiu futbalovú súťaž a stretnutie, ktoré je na programe dnes o 17:30 hod a zmerajú si v ňom sily domáci FK Krasnodar a Rubin Kazaň. Je dobré, že aj v Rusku si uvedomili, že so súťažou je treba niečo robiť a tá prešla zmenou hracieho systému.Nebude sa už hrať systémom jar-jeseň, ale formátom, ktorý je blízky zvyšku Európy a to jeseň-jar. Jednotlivé tímy sa v Rusku stretnú dvakrát, raz na domácom ihrisku a raz u súpera. V uplynulej sezóne skončilo domáce mužstvo na deviatom mieste, jeho dnešný súper na šiestom. Vo dvoch vzájomných súbojoch vždy tvrdili muziku domáce tímy. Ide o prvý zápas v tomto ročníku a tak som sám zvedavý, čo môžeme od oboch čakať. Nie je bez zaujímavosti, že Rubin Kazaň pred pár dňami vyhral súboj o ruský Superpohár, v Samare ako držiteľ pohárovej trofeje zdolal majstra Zenit Petrohrad 2:0 po góloch Bocchettiho a Ďaďuna.

Popravde, tento výsledok čakal málokto, veď tatarský tím nepatrí medzi najväčších ašpirantov na titul.Tam možno zaradiť tímy ako Zenit Petrohrad, Anži Machačkala, CSKA Moskva, Spartak Moskva a Lokomotiv Moskva. V porovaní s uplynulou sezónou sa v tíme Rubinu Kazaň veľa prevratných vecí neudialo, tréner Berdyjev zostal na svojom mieste a pri ňom aj viacero kľúčových hráčov ako Ryžikov, Šaronov, Gokdeniz, Ansaldi, Rjazancev, Cesar Navas, doplnení o legionárov ako Martins, Valdez, bratia Eremenkovci, z Villarrealu prichádza španielsky zadák Marcano. Cieľom Kazane je určite vylepšiť 6.miesto z mimoriadne náročnej sezóny 2011/2012. A ak sa to má začať napĺňať, tak proti Krasnodaru by mali hostia zabrať naplno. Domáci kožu lacno nepredajú, v elite sa oťukali celkom isto, pozícia trénera Dana Petrescua je istá, mužstvo je v pohode. FK Krasnodar vyhral nad Rubinom v uplynulej sezóne vzájomný zápas doma 3:1 v septembri, ale to sa podľa mňa dnes nezopakuje a hostia si odnesú plný bodový zisk.

TIP :Rubin Kazaň @ 2,00 Obrázek