Příspěvek stř 10. kvě 2017 15:52:24

Finsko - Slovinsko

Finsko - Slovinsko

10.5.2017 ve 20:15
Mistrovství světa skupina B - Paříž

TIP: Finsko vyhraje o 4 nebo více gólů
Kurz: 2.05
Obrázek

Tak na dnešek jsem si vybral zápas z MS. Finsko odehraje ve skupině již 4. zápas a po tragickém úvodu si bude chtít zlepšit chuť s nejslabším týmem ve skupině a to se Slovinskem.

Finové na úvod MS porazili Bělorusko 3:2, ale i v tom zápase nehráli seveřané vůbec dobře a dokonce vyhráli zápas až díky trefě Savinainena ve velmi pokročilém čase, navíc na střely zápas skončil remízou. Druhý zápas už Finové nezvládli a prohráli s domácí Francií 5:1, což je podobná ostuda jako před 7 lety vysoká prohra s Dánskem. O 3. zápase se asi dnes v kabině raději asi mluvit nebude. Finsko v pohodě vedlo nad českým výběrem 3:0 ještě ve 48. minutě, pak ale přišel kolaps a tak trochu vyústění pasivity Finů, ČR nakonec tedy vyhrálo v nájezdech.

Slovinsku se přeje, hrají velice bojovně a docela sympaticky. Tento hokejový trpaslík to rozhodně nemá usnadněné v tomto ročníku, protože ten los je pro ně docela krutý a soupeře má rozhodně méně hratelné než ve druhé skupině hrané v Kolíně nad Rýnem. Slovinci i tak ale ukázali, že v týmu mají kvalitu. Především hráči hrající v KHL ukazují, že jim vyhovuje prostor, který dostávají a dokáží být opravdu nebezpeční. Švýcarsko vedlo nad Slovinci po 1. třetině už 4:0, ale nakonec zápas hráči helvetského kříže vyhráli až v nájezdech, následně prohráli s Kanadou a včera nestačili ani na Norsko, které jim vstřelilo 5 gólů a vyhrálo vysoko 5:1.

Finsko se trápí a pro tuto sázku je to možná teď i lepší. Slovinci nemají proti favorizovanému týmu žádnou šanci. Finsko i přesto jak působí zatím na MS má obrovskou kvalitu a zápas s Českem tomu byl důkazem, protože Suomi zkrátka bylo do poloviny zápasu lepším týmem. Finové nepoleví a zastřílí si. Minimálně o 4 góly vyhrají.

TIP: Finsko vyhraje o 4 nebo více gólů # 2.05 Obrázek.