Příspěvek pát 13. kvě 2016 9:10:44

Dánsko - Lotyšsko

Dánsko - Lotyšsko

13.5.2016 v 19:15
MS v hokeji 2016

TIP: Výhra hostů
Kurz: 2.37
Obrázek

Po delší době i já přidám analýzu. Mistrovství světa je v plném proudu a začíná jít o hodně. Od 19:15 jsou na programu hned dva veledůležité souboje, které můžou hodně napovědět o dalším průběhu MS.

Začnu Dánskem. Dánové přijeli na MS v poměrně kvalitní sestavě. První útočná formace je poskládaná z hráčů NHL, kterým se navíc i na MS zatím daří. Střelec Ehlers, nahrávač Hansen a Eller působí poměrně jistým dojmem a pokud někdo Dány spasí, tak právě tyto tři hráči. Špatnou zprávou pro Dány je fakt, že na MS si už nezahraje J.B. Jensen, což je velká ztráta jak do obrany, tak i do přesilovek, kde patřil k nejlepším Dánům. Celkově seveřané hrají na MS však velice nejistě. Nejprve poměrně v klidu porazí Nory 3:0, pak nestačí na Švédy, následně ani na Švýcary a do třetice dostali "rychtu" včera s Ruskem. Viděl jsem jak zápas s Ruskem, tak i se Švacarskem a musím říct, že mi na tomto týmu trošku něco nehraje. Tým nepůsobí tak kompaktně jako třeba právě Lotyši, kteří se sice na extra hvězdy spoléhat nemohou, ale právě možná to je vede k neskutečně obětavému výkonu.

Lotyše bych na tomto MS prohlásil zatím za suverénně největší smolaře. Po neuvěřitelně týmovém výkonu v zápase proti Švédsku následoval ještě perfektněji odbráněný zápas s ČR, kde od poloviny zápasu chtě nechtě byl lotyšský celek lepším (ne aktivnějším). Lotyši proti favoritům umí to co málokdo, naprosto uspat a pak trestat. Předvedli to jak se Švédskem, tak s naším výběrem. Podtrhl bych výkon pár jedinců jako je Kristaps Sotnieks, Kaspars Daugavinš, Ronalds Keninš a nebo Andris Džerinš. Špatně nehraje ani překvapivý střelec Mikelis Redlihs. Nikdo tam však až tak nevyniká. Tým je složen s velice vyrovnaných hráčů a musím říct, že jsem Lotyšům letos před MS vůbec nevěřil. teď ale věřím, že budou ještě schopni trošku zamíchat s čtvrtfinálem. Protože doufám, že z posledních 3 zápasů urvou 9 bodů.

Abych se vrátil ke smůle Lotyšska. Se Švédskem se jim nepodařilo dotáhnout zápas do loterie (samostatných nájezdů), pustili branku v poslední minutě prodloužení. V zápase s českou reprezentací senzačně obrátili vývoj zápasu z 2:0 na 2:3, avšak znovu jim nepřálo a v poslední minutě inkasovali, v samostatných nájezdech pak prohráli. Třešničkou na dortu byl jejich poslední zápas. Švýcaři v polovině zápasu vedli už 3:0, do konce třetiny však Lotyši zahráli neuvěřitelnou 10 minutovku a vyrovnali. Zápas se poté za stavu 4:4 řítil do prodloužení, jenže v 59.minutě obránce Blum vsítil branku na 5:4 pro Švýcary s čímž se už Lotyši nedokázali popasovat.

V dubnu odehrálo Dánsko s Lotyšskem 2 přáteláky a v obou případech zvítězil lotyšský výběr a to 3:4 a 4:6, hrálo se navíc v Dánsku. Lotyši možná nemají o tolik kvalitnější tým, ale působí neuvěřitelně týmovým dojmem a odhodláním hrát jeden za druhého. Dánové také bojují, ale něco tomu chybí. Tady vyhraje srdce.

TIP: Výhra hostů # 2.37 Obrázek