Příspěvek úte 11. dub 2017 20:15:03

Kalpa Kuopio - Jyvaskyla

Kalpa Kuopio - Jyvaskyla

12.04.2017 v 17:30
Liiga (Finsko) - 5. zápas semifinále

TIP: Výhra domácích do rozhodnutí
Kurz: 1.79
Obrázek

Na středu jsem si opět vybral jeden hokejový zápas. Jedná se o pátý semifinálový souboj Kalpy s Jyvaskylou. Tato série nabízí zatím vyrovnanou bitvu a v sérii je zatím vyrovnaný stav 2:2. Jednotlivé zápasy jsou ale velice zajímavé v tom, že ve všech 4 zápasech se zatím vždy dokázal prosadit jenom jeden tým. Nejprve Kalpa doma vyhrála 2:0, poté venku 3:0 a dále už vítězila jen Jyvaskyla, nejprve venku 1:0 a poté i doma 2:0. Ani ve středu se nedá očekávat žádná přestřelka, ale určitě už skončí ta série zápasu o jednom skórujícím týmu.

Kalpa je pro mě letos milým překvapením a musím říct, že ji možná v play off věřím ze všech účastníků nejvíc. Jyvaskyla si letos naopak prožila velice zvláštní sezónu a myslím si, že nakonec finále neudělá. Kuopio je doma po celou sezónu velice dobré, přesvědčila se o tom právě i Jyvaskyla a pokud se na ledě Kuopia inkasuje, tak už je zápas většinou ztracen. Samozřejmě, že i tento duel bude velmi vyrovnaný, ale já mírně favorizuji domácí a vsadím si na ně.

Kalpa se i v tomto utkání bude spoléhat především na svou první formaci, která je vskutku kvalitní a také hodně nepříjemná pro jakýkoliv typ obrany. Defensivní hru sice Jyvaskyla zvládá dobře, ale i tak ubránit Keranena, Mankinena a nebo i Rissanena je velice obtížné. Jyvaskyla má v tomto ohledu vyrovnanější tým. V produktivitě je ale zatím nejvýš slovenský útočník Miklík.

Co se zranění týče, tak na obou stranách se potýkají s mírným problémem. Jyvaskyla se stále bude muset obejít bez Louhivaary, Turkulainena a Ervinga. Kalpa má potom ještě o jednoho zraněného více. Chybět bude Sopanen, Piipponen, Mikkola a Vainiola.

TIP: Výhra domácích do rozhodnutí # 1.79 Obrázek