HC Škoda Plzeň vs HC Olomouc

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek pát 16. bře 2018 8:42:09

HC Škoda Plzeň vs HC Olomouc

Vítám Vás u analýzy na zápas mezi týmy Plzeň a Olomouc
Soutěž: Extraliga - čtvrtfinále play-off
Datum: 16. 3. 2018 17:30
Místo: Home Monitoring Aréna (Plzeň), Česká republika


Obrázek


Na dnes jsem si připravil tip na čtvrtfinále hokejové extraligy, které mezi sebou již včera rozehráli Plzeň a Olomouc. Vedení v sérii se ujala trochu překvapivě Olomouc, když vyhrála na nájezdy.

Plzeň jednoznačně vyhrála základní část se ziskem 107 bodů a zaslouženě tak získala prezidentský pohár. Především útok byl nejsilnější v celé základní části, vstřelených 172 gólů je skvělé číslo. Jenže playoff je soutěž, kde se na takové statistiky moc nehledí a začíná se od nuly. Plzeň táhnou svými výkony hlavně duo Gulaš a Mertl, dva nejlepší v bodování základní části.

Olomouc skončila v tabulce na 8. místě a cestu do čtvrtfinále si museli vybojovat v předkole, kde porazili Zlín 3:1 na zápasy. Jednalo se o vyrovnané zápasy, protože oba týmy hrají obdobným stylem hry. Ostatně jak jsem psal v analýze na první utkání (http://tipforum.cz/viewtopic.php?f=7&t=15213). Mora nemá tak kvalitní tým, ale vše nahrazuje bojovností a skvělým Konrádem v brance.

Nejvíc bych se věnoval včerejšímu utkání, které jsem měl možnost celé vidět. Z mého pohledu vyhrála Olomouc první utkání zaslouženě. Plzeň nepustila do vedení a celý zápas odmakali naplno. Hlavně ubránili hodně oslabení, jedno dokonce dlouhé 5 na 3. Právě obrana v oslabení je ze strany Mory skvělá, v součtu se sérií se Zlínem už počet ubráněných oslabení je někde kolem čísla 30. Plzeňští sami uznali, že jejich výkon byl daleko od ideálu a že na dnešní utkání musí vlétnout v úplně jiném tempu. Pozitivní na výkonu Plzně je disciplína, kdy se vyvarovali vyloučení (oslabení hráli jen 2x, jednou za špatné střídání). Střelecky byli aktivnější domácí, což se dalo očekávat a průběh zápasu tomu nahrával ještě více. Plzeň si připsala 34 střel na branku, 15 střel mimo branku a 25 střel zblokovala obrana Olomouce. Pro porovnání Olomouc to měla 21, 7, 16. Tedy velká převaha. Ale zase to po většinou nebyly nějak nebezpečné střely a obrana Olomouce byla hlavně v tom blokování neskutečně úspěšná, zbytek pak pochytal Konrád. Dalším důležitým faktorem bylo proměňování šancí, kdy Olomouc vyrážela celá zápas do protiútoků a ten rychlý přechod přes střední pásmo byl účinný. Irgl si připsal tři góly (proměnil rozhodující nájezd) a společně s Konrádem tak měl největší podíl na včerejším úspěchu.

V dnešním druhém utkání očekávám od hokejistů Plzně lepší výkon a potvrdí tak dominanci v základní části. Obrana Olomouce nemůže předvádět takové výkony každý zápas a dnes už očekávám výhru domácích. Však také dvě vzájemné utkání hrané v základní části na ledě Plzně skončili vysokou výhrou domácích (6:0 a 10:0). Dnes tedy takový náklep nečekám, vzhledem ke včerejšímu utkání. Navíc v playoff se za rozhodnutého stavu týmy nikam neženou a zápas dohrávají, protože je zbytečné plýtvat silami do dalších zápasu. Nicméně alespoň o dva góly by domácí vyhrát měli.

TIP: Plzeň vyhraje v handicapu -1,5 gólů kurz 1.94 u Obrázek
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek pát 16. bře 2018 19:55:24

Re: HC Škoda Plzeň vs HC Olomouc

Výsledek zápasu 4:2, TIP OK.
<<

Neuminho

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2637

Registrován: stř 25. kvě 2011 18:51:15

Příspěvek pát 16. bře 2018 19:57:41

Re: HC Škoda Plzeň vs HC Olomouc

Gratulace v suchym triku vyšlo ne :D
!! Obrázek !! * Mesut Özil; Obrázek, Obrázek, Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=PyEO9fCjaDA!!!!!!!

Sabine Lisicki ♥
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek pát 16. bře 2018 20:03:49

Re: HC Škoda Plzeň vs HC Olomouc

No dalo by se říct :D Ale tohle je při handicapu v hokeji plus, že se odvolává brankář. I za stavu 3:2 byla pořád šance, že to vyjde. Nečekal jsem, že to bude takové drama. Rozhodoval jsem se mezi tímhle tipem a výhrou Plzně a under 6.5 gólů. Nakonec by teda vyšlo obojí, ale čekal jsem to víc na klid. Nevím, co očekávat do dalších zápasů téhle série, Olomouc zatím hraje fakt nad očekávání.

Zpět na Hokej

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.144s | 26 Queries | GZIP : Off Livescore