ATP Santiago - rozbory, tipy

<<

Masacek

Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 30. led 2011 20:04:37

Příspěvek pát 04. úno 2011 9:55:18

ATP Santiago - rozbory, tipy

Své čtvrtfinálové duely má na programu taky podnik v Santiagu. Všechny čtyři utkání a jejich rozbor naleznete v tomto článku.

Obrázek

Obrázek Juan Ignacio Chela - Obrázek Santiago Giraldo 04.02. 2011 - 18:00


Juan Ignacio Chela zatím postupuje bez ztráty setu, ale žádné suverénní výkony zde nepředvádí. Zatím nenarazil na nějakého lepšího, nebo na stejné urovni hrajícího soupeře, až dnes. S Aguilarem v prvním kole to byla taková nějaká "breakdance" a včera se Zampierim to byla povinnost, protože ten patří k těm slabším hráčům. Nicméně jeho dnešní soupeř po skalpu Andreeva bude hodně nabuzený a jeho tenisové kvality jsou na zhruba stejném levelu. Oba jsou dobří antukáři a já vidím utkání s otevřenými šancemi.

Verdikt

Podle mého názoru uvidíme naprosto vyrovnané utkání, které vidím 50-50. Chela tu ještě neměl pořádného soupeře a jeho výkony mi zatím přišly hodně matné, za to Giraldo včera porazil hodně nepříjemného Andreeva. Zkusím tedy zahrát vypsaný handicap v hranici 2.5 . Vzhledem k šancím mi to přijde jako rozumný bet.

Můj tip: Giraldo +2.5 gemu @ 1.92 Obrázek

Obrázek Fabio Fognini - Obrázek Thomaz Bellucci 04.02. 2011 - 21:00

Fabio Fognini pokud má náladu a trochu formu, tak dokáže být na okruhu jedním z těch hodně kvalitních antukářů. Není to tak dávno, co v něm mnoho odborníků objevilo značný potenciál. Nicméně Fognini měl špatná období a ne a ne se z nich vymanit. Tady v Santiagu v prvním kole předvedl slušný výkon s Kubotem, ale v tom dalším s prakticky slabším Ramosem-Vinolasem to už bylo zase slabší. Thomaz Bellucci je šikovný antukář, který letos v celku zklamal na Australian Open, kde vypadl hned ve druhém kole s Hernychem. Jenže teď je tu turnaj v Santiagu, zde obhajuje loňský titul a má velikou motivaci. První dvě kola zvládl a to třetí, čtvrtfinálové by měl zvládnout také.

Verdikt

Kdyby zde Bellucci neobhajoval titul z minulého roku, tak bych od toho zápasu dal asi ruce pryč. Jenže ta motivace je z jeho strany obrovská. Fognini by musel zahrát nadmíru dobře aby zápas vyhrál. Na tiket proto zkusím Brazilce v líbivém kurzu.

Můj tip: Bellucci @ 1.60 Obrázek

Obrázek Horacio Zeballos - Obrázek Potito Starace 04.02 2011 - 21:00

Zkoušel sem hrát proti Zeballosovi hned v prvním kole s Hocevarem, protože jeho výkony z konce minulé sezony a ze začátku té letošní byly katastrofální. Žádný úplně suverénní výkon nepředvedl a tak sem si říkal, že žralok Nalbandian si na něm v dalším kole smlsne. A on se stalo něco nečekaného ! Zeballos přehrál Davida ve dvou setech a postaral se tak o veliké překvapení. To Starace své druhé vystoupení ss nebezpečným Andujarem zvládl na výbornou a svou šikovností by měl dnes Zeballose přelstít.

Verdikt:

Starace je kvalitnější a šikovnější tenista. V jediném v čem by dnes mohl asi tak Zeballos excelovat je jeho servis, jenž dokáže být nebezpečný. Nicméně na antuce síla servisu není taková a Starace si s tím na returnu dokáže poradit. Pro mě jasná volba i přesto, že na Zeballosově raketě skončil dnes v noci David Nalbandian.

Můj tip: Starace @ 1.50 Obrázek

Obrázek Tommy Robredo - Obrázek Maximo Gonzalez 05.02.2011 01:00

Tommy Robredo tu již v prvním kole byl jednou nohou vyřazen, když s Gilem prohrával již 0-1 na sety a v tom druhém 1-3*. Poté ale přišel veliký obrat a Robredo byl v utkání pak lepším hráčem. Ve druhém kole s Mellem už to bylo o něčem jiném. Vítězství 2-0 na sety a udělená lekce v podobě kanárka. Robredo je pochopitelně kvalitní antukář, pořád strašně nebezpečný hráč, který může porazit prakticky každého. To Maximo Gonzalez je rovněž tenista preferující výhradně pomalou antuku. V obou kolech zde v Santiagu měl proti sobě hodně těžké hráče, ale dokázal se s nima vypořádat. Nejdříve srazil k zemi Monaca a poté Souzu=všechno ve třech setech.

Verdikt

Tady jednoznačně rozhodnout zkušenosti a kvalita, které jsou jednoznačně u Robreda. Hráli spolu na antuce před dvěma lety na French Open a zápas ovládl Španěl 3-1 na sety. Nevěřím tomu, že v této fázi turnaje by se nechal obrat Robredo o vítězství.

Můj tip: Robredo @ 1.40 Obrázek
Nikdy se nehádej s blbcem nebo klesneš pod jeho úroveň
Obrázek Obrázek
<<

Rafa

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1282

Registrován: pon 17. led 2011 7:53:46

Příspěvek pát 04. úno 2011 10:10:29

Re: ATP Santiago - rozbory, tipy

souhlasím Belluci jako obhajce na oblibeném povrchu jasný postup.!!
Chela tak tento zapas vynecham,pač nasnáším Giralda:)ale viděl bych to na Over .!:)

ale Gl.! hezká analýza
<<

Masacek

Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 30. led 2011 20:04:37

Příspěvek pát 04. úno 2011 11:44:50

Re: ATP Santiago - rozbory, tipy

Kdybych měl něco vybrat, čemu asi nejvíce věřim, tak je to Bellucci ... ;)
Nikdy se nehádej s blbcem nebo klesneš pod jeho úroveň
Obrázek Obrázek
<<

Rodlik

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 03. úno 2011 13:23:14

Příspěvek pát 04. úno 2011 23:35:01

Re: ATP Santiago - rozbory, tipy

Tak Belluci vyhořel v TB 7:0 :(

Zpět na Tenis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.145s | 26 Queries | GZIP : Off Livescore