Příspěvek stř 05. říj 2016 16:51:36

Pouille - Dimitrov

Čtvrtek 10:00
Peking
Of (hard-outdoor)


Lucas Pouille (1994, Francie, 16) vs. Grigor Dimitrov (1991, Bulharsko, 20)


O Pouillem jsem psal v nedávné analýze - viewtopic.php?f=8&t=14190
Pouze doplním, že zde v Pekingu v 1K smetl Lua (63) ještě jasněji než jsem předpokládal - 6:1 a 6:2. Tímto vítězstvím Pouille potvrdil aktuální skvělou formu. Překvapivě se mu zadařilo i v deblu po boku s Gasquetem.

Dimitrov je určitě silnějším soupeřem než byl Lu. Dimitrov je bývalý 9. hráč v žebříčku a v širší špičce se pohybuje již delší dobu. Tohoto turnaje se účastní po čtvrté v kariéře, maximem je ČF z roku 2014. Mezi jeho letošní úspěchy lze počítat dvě finále - Istanbul, Sydney. Titul letos Dimitrov ještě nezískal. Na větších turnajích většinou koní kolem ČF či SF. V posledních zápasech nepodával Dimitrov úplně optimální výkony. Na nedávném turnaji v Chengdu, vypadl v SF překvapivě s Vinolasem (27) a předtím se trápil i s hráči jako Schwartzman (70) a Lajovič (76). Ani zde v 1K nebyl jeho výkon optimální. Na postup se natrápil více než se očekávalo, Johnsona (23) porazil velmi těsně výsledkem 7:5, 6:7 a 6:4. Dimitrov je univerzální hráč, na hard-outdooru má celkovou bilanci 137/82, letos 27/13.

SK vypisují na tento zápas prakticky rovinu. Porovnám-li poslední výkony obou hráčů, líbí se mi více výkony francouzského tenisty. Ten hraje aktuálně v "top" formě a na tomto turnaji mu velmi věřím. určitě se bude jednat o pohledný zápas.

Tip: 1 @ 1,91 (Marathonbet)
Vedlejší tip: cs 2:0 @ 3,1 (Unibet)