Berdych vs Tsonga

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek sob 27. kvě 2017 8:52:22

Berdych vs Tsonga

Vítám Vás u analýzy na tenisový zápas mezi hráči Berdych a Tsonga
Soutěž: ATP - Open Parc Auvergne-Rhône-Alpes Lyon (Lyon Open)
Datum: 27. 5. 2017 14:30
Místo: Lyon, antuka



Obrázek

Dnes zkusíme jeden tenisový zápas, a to finále antukového turnaje v Lyonu mezi hráči Tomášem Berdychem a Jo-Wilfriedem Tsongou. Nejprve krátké info o turnaji. Na okruhu ATP World Tour se od sezóny 2017 řadí do kategorie ATP World Tour 250. Probíhá v květnovém termínu na otevřených antukových dvorcích, jakožto příprava na pařížský grandslam Roland Garros. Dějištěm se stal areál v Parc de la Tête d’Or / Vélodrome Georges Préveral (Parku Zlaté hlavy / Velodromu Georgese Préverala) s kapacitou centrkurtu 4 000 diváků. Turnaj byl založen v roce 2017, když v kalendáři ATP Tour nahradil také antukový Open de Nice Côte d’Azur, konaný od roku 1971 v Nice. Lyon již v minulosti hostil halový turnaj na tvrdém povrchu, jenž probíhal mezi lety 1987–2009. V roce 2010 se pak přemístil do Montpellier. Do soutěže dvouhry nastupuje dvacet osm hráčů a čtyřhry se účastní šestnáct párů. Celková dotace k roku 2017 činila 540 310 eur.

Berdych (14. místo v žebříčku) má letos na antuce bilanci 9/3. Berdych letos podává dle výsledků dobré výkony, ale herně to není občas moc koukatelné. Nejedná se o mého oblíbence, ačkoliv je to hráč české národnosti. Každopádně zde v Lyonu podává velice dobré výkony a rozhodně zde má šanci uspět a připsat si letos konečně nějakou trofej z okruhu ATP. Včera hrál vyrovnaný zápas s Raoničem. Kurz na výhru Berdycha byl více než přijatelný (2.50) a zvažoval jsem ho hrát. Nakonec jsem tak neudělal, hlavně kvůli nedávnému vzájemnému zápase v Římě, kde Tomáš prohrál celkem jednoznačně. Včerejší zápas mu však vyšel a kvalitního Raonice porazil ve dvou setech. Sice v obou setech rozhodoval až tiebreak, ale rozhodně dobrý výkon podal. Na tomto turnaji se tedy Berdychovi daří a má velkou motivaci si připsat první úspěch v sezóně.

Tsonga (13. místo v žebříčku) letos na antuce 4/2. Odehráno má tedy méně než Tomáš. Rozhodně můžeme říct že antuka pro Tsongu není oblíbený povrch. Například v Monte Carlu ho porazil i Mannarino (53), který nemá Tomášovi kvality. Na nedávném turnaji v Madridu navíc nenastoupil do zápasu, takže je zde možný nějaký ten tréninkový deficit. V dosavadním průběhu turnaje nepotkal kvalitní hráče a přesto ztratil již dva sety, konkrétně s Berlocqem a Basilashvilim. Turnaje se dle mého názoru úšastnil především proto, aby jako domácí hráč propagoval tento nově zavedený turnaj. Navíc antukový vrchol teprve přijde, French Open je již za dveřmi.

Pro mě je díky výše uvedenému a formě favoritem Berdych a byla by škoda nevyužít pěkného kurzu.

TIP Výhra Berdych kurz 1.85 u Obrázek
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek sob 27. kvě 2017 15:51:58

Re: Berdych vs Tsonga

Výsledek zápasu 0:2 na sety pro Tsongu (6:7, 5:7), TIP KO.Berdych bohužel nezvládl koncovky setů, jinak se jednalo o vyrovnaný zápas. V tb prvního setu odevzdal nevynucenými chybami 3-4 míčky na svém podání, to je na tb moc. Ve druhém zase místo dopodání stavu 30:0 na dorovnání na 6:6 naopak ztratil...
<<

Neuminho

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2637

Registrován: stř 25. kvě 2011 18:51:15

Příspěvek sob 27. kvě 2017 17:11:26

Re: Berdych vs Tsonga

škoda no, moc to nedal, ještě jsem koukal když vedl 5:4 v prvním setu a podával Tsonga a byla shoda, tak si říkám jo to by měl ten set už nějak urvat a nic.
!! Obrázek !! * Mesut Özil; Obrázek, Obrázek, Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=PyEO9fCjaDA!!!!!!!

Sabine Lisicki ♥
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek sob 27. kvě 2017 17:15:56

Re: Berdych vs Tsonga

No právě proto jsem psal, že Berdycha moc nemusím. Přijde mi, že často neunáší rozhodující okamžiky a tím si prohrává zápasy. Snad se mu bude dařit víc na RG :)

Zpět na Tenis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.198s | 28 Queries | GZIP : Off Livescore