Příspěvek pát 02. úno 2018 20:22:30

Kudla - McDonald

Sobota 03:30
Dallas chall.
SF (hard-indoor)


Denis Kudla (1992; USA; 167) vs. Mackenzie McDonald (1995; USA; 158)

Denis Kudla v minulosti atakoval i první světovou padesátku. Nyní je v žebříčku o něco níže, ale sílu na amerických hardech neztratil. Letos se mu daří spíše průměrně. Větší úspěch zaznamenal na AO, kde se z kvaldy dostal až do 1K, tam mu vystavil stopku favorizovaný Thiem (6). Další úspěch lze počítat i lze. SF, je velmi pěkný výsledek. Kudla jím vyrovnal své dosavadní maximum. Na domácím turnaji zatím vyřadil zajímavá jména: Kypson, Paul, Fritz. Se svými dosavadními soupeři neztratil ani set a předváděl velmi dobrou hru. Na hard-indooru má celkovou bilanci 62/35, letos 3/0.

McDonald je o něco mladší americký tenista, který aktuálně (co se žebříčku týče), hraje na svém maximu. Také jemu se povedlo AO, kde z kvaldy došel až do 2K. Tam vypadl s favorizovaným Dimitrovem (4). Na místním turnaji zatím vyřadil tyto hráče: Ito, Tiafoe, Smyczek. Ve skrze velmi zajímavá jména. Set zatím ztratil jen jeden, vzal mu jej Tiafoe. McDonald má na hard-indooru celkovou bilanci 19/11, letos 3/0. Místního turnaje se účastnil i v loňské sezóně a došel do OF.

Oba hráči se utkali již 4x a v rámci h2h je to 2:2. Dva zápasy se odehrály i v loňském roce a každý z hráčů si připsal jedno vítězství. V hale se utkali jen jednou, v roce 2017 na chall. v San Franciscu vyhrál ve třech setech Kudla.

Zde to vidím na velmi vyrovnané šance. Oba hráči jsou kvalitní domácí hardaři. Zkušenostně je na tom o něco lépe Kudla. Formu mají hráči obdobnou, stejně jako schopnosti. Některé SK vypisují rovinu, některé spíše favorizují McDonalda. Hraji Kudlu v kurzech nad 2, jelikož ho osobně vidím jako velmi mírného favorita.

Tip: 1 @ 2,04
Obrázek