Příspěvek pát 09. úno 2018 20:11:35

Noah - Jung

Sobota 05:30
San Francisco chall.
ČF (hard-indoor)

Rubin Noah (1996; USA; 186) vs. Jason Jung (1989; Taipei; 205)

Noah je prototypem mladého a perspektivního amerického hardaře. Letos se mu navíc daří. Z 11ti letošních zápasů jich hned 9 vyhrál. Hned na začátku ledna vyhrál celý Noumea chall. Následně mu sice nevyšlo AO, kde vypadl hned v prvním kvalifikačním kole. Zde v San Franciscu přehrál dva snadné soupeře. V 1K mu skrečoval Hernandez (286), následně porazil Hitzika (382) ve dvou setech. Místního turnaje se účastní poprvé v kariéře. Rubin Noah je hlavně hardař. Na hard-indooru dosud odehrál bilanci 28/16, v loňském roce 1/2, letos již zmíněných 2/0.

Jason Jung je sice z Taipeie ale k USA má velmi blízko. Také jemu se vcelku daří. Letos odehrál 10 zápasů s bilancí 6/4. Daří se mu hlavně v hale, kde má letos bilanci již 5/1, celkem pak 23/23 a v loni 1/3. Místního turnaje se účastní poprvé v kariéře. Nejlépe Jungovi vyšel poslední chall. v Dallasu, kde došel až do SF. Tam se ctí podlehl favorizovanému Nishikorimu. Porazit však dokázal velmi kvalitní hráče jako Bublik či Kecmanovič. Zde v San Franciscu přešel velmi snadno přes Cervantese-Hueguna a v OF překvapivě vyřadil McDonalda, který byl velkým favoritem.

Oba hráči se utkali jedinkrát a jedná se o starý zápas. V roce 2012 se hráči utkali na antukovém turnaji futures a Rubin tenkrát zvítězil díky skreči Junga ve třetím setu. Tento zápas pro dnešní tip nemá žádnou váhu.

Oba hráči jsou velmi kvalitní a mají velmi dobrou formu. SK sice mírně favorizují domácího Noaha. Jung však podobné hráče dokázal v posledních zápasech porážet. Zvlášť výhra nad McDonaldem byla velmi působivá a herní styl, který v tomto zápase Jung použil bude velmi dobře platný i na Noaha. Vidím šance spíše v rovině, čili kurzy nad dvě na Junga beru jako value.

Tip: 2 @ 2,18
Obrázek