Příspěvek pát 30. bře 2018 11:14:43

Mertens/Schuurs - Krejčíková/Siniaková

Dnes 20:30
Miami
SF (hard-outdoor)


Elise Mertens/Demi Schuurs vs. Barbora Krejčíková/Kateřina Siniaková

Belgicko-nizozemská dvojice M/S společně nastupuje již od roku 2014. Dosud společně odehrála bilanci 29/13. Solidní formu mají i letos. Zatím dvojice stihla nasbírat 9/3 (vše na hard-outdooru). Turnaj v Miami se jim zatím daří na výbornou. Všechny své dosavadní soupeřky vyřadili bez ztráty setu. Naposledy se jim musela sklonit i dvojice Atawo/Groenefeld. Obě hráčky jsou zkušené deblistky, které figurují v první čtyřicítce žebříčku a mají odehráno přes 200 zápasů v deblu s pozitivní bilancí. Obě navíc v singlu již vypadli a mohou se soustředit jen na debl.

Česká dvojice K/S poprvé společně nastoupila na kurtu v roce 2013. Od té doby má společnou bilanci 35/13. Aktuální sezóna se jim zatím daří nejlépe. Díky skvělým výkonům na několika turnajích (naposledy třeba Dauhá) má tato dvojice letošní bilanci 12/4 (vše hard-outdoor). Zde v Miami ztratila české dvojice dvakrát set a to i v ČF, kde vyřadila Chan/Chan. Siniaková je aktuálně v deblovém žebříčku na 12. místě, což z ní dělá papírově nejsilnější deblistku tohoto zápasu.

Česká dvojice je hodně výrazně favorizovaná. Viděl jsem ale dva dosavadní zápasy dvojice M/S a výkony těchto hráček byly velmi dobré. Česká dvojice to nebude mít lehké, ačkoliv pro ně může být drobnou výhodou, že poslední vzájemný zápas (nedávno v Dauhá), tato dvojice vyhrála. Vítězství bylo ale velmi těsné (6:1, 4:6 a 15:13). Dnes se toto štěstí může klidně přiklonit na druhou stranu. Šance obou dvojic vidím prakticky v naprosté rovině, proti sázím na value ve formě výhry M/S.

Tip: 1 @ 2,2
Obrázek