Davis Cup: Stefan Koubek [A] - Gilles Simon [FRA]

<<

confused

Uživatelský avatar

Příspěvky: 581

Registrován: sob 05. úno 2011 21:12:04

Příspěvek čtv 03. bře 2011 16:00:43

Davis Cup: Stefan Koubek [A] - Gilles Simon [FRA]

Davis Cup 2011

Obrázek

4.3. 16:30


Davis Cup se nám pomalu rozjíždí a jedním ze soubojů bude střet tenistů Rakouska a Franice.

Než se vrhneme na analýzu zápasu, představíme si sestavy obou zemí.

Rakušané budou mít určitě výhodu domácího prostředí a také povrchu, jelikož se hraje na antuce. Spoléhat budou hlavně na svoji hvězdu Jürgena Melzera, který se aktuálně nachází na 10. pozici žebříčku ATP. Spolu s ním se na Davis Cupu představí Andreas Haider-Maurer, Martin Fischer a Stefan Koubek.

Francouzi jsou lonští finalisté - letos ale bohužel hlásí absenci dvou klíčových hráčů - Jo-Wilfrieda Tsongu a Gaela Monfilse. Tým tak nominoval čtveřici Michael Llodra, Gilles Simon, Richard Gasquet a chybět nesmí ani vynikající deblista Julien Benneteau.

Povrch: antuka


Davis Cup:

V prvním zápase těchto dvou zemí se střetne Gilles Simon s domácím Stefanem Koubkem a právě tento duel jsem si vybral ke své analýze.


Obrázek Gilles Simon

Obrázek

Gilles Simon je hráč, který význává především tvrdý povrch, což je vidět i na jeho úspěšnosti na tomto povrchu, která sahá k 67%. Minulý týden se představil na turnaji v Dubai, kde dokázal prolomit zakletou neúspěšnou sérii s Mikhailem Youzhnym a dostal se až do čtvrtfinále - tam vypadl s krajanem a týmovým parťákem Richardem Gasquetem.
Antukové turnaje Simon zrovna nevyhledává. Letos se na antuce ješte nepředstavil a v loňském roce odehrál na antuce pouhé 3 zápasy - z toho se z výhry radoval jen jedenkrát. Poslední turnaj na antuce odehrál v červenci v německém Hamburgu, kde podlehl Nieminenovi. I přesto je Simon v tomto zápase jednoznačným favoritem a kvůli absenci Monfilse a Tsongu je to nejvetší tahoun francouzského týmu.


Obrázek Stefan Koubek

Obrázek

V cestě mu bude stát čtyriatřicetiletý veterán Stefan Koubek. Tento tenista se představuje převážně na challengerech. Zkoušel však štěstí i v kvalifikacích na větší turnaje, např. v australském Brisbane - tady vypadl v druhém kvalifikačním kole, když nestačil na Japonce Ita. Koubek se snažil prorazit i na Australian Open, kde však opět v druhém kole kvalifikace vypadl - tentokrát ho poslal domů Thomas Schoorel. Koubek, stejně jako jeho sopeř, také nemá antuku zrovna v lásce. Jeho úspěšnost na tomto povrchu se pohybuje okolo 52%. Naposledy se na antuce představil v zaří na trnavském challengeru, kde se dokázal probojovat do semifinále, dál ho však nepustil Kazach Schukin.


Můj tip:

V tomto zápase se oba hráči střetnou na jejich nepříliš oblíbenemém povrchu, ale já si myslím že kvality Gillese Simona jsou trošku na jiné úrovni než Koubkova, a tak bych řekl, že Simon potvrdí roli favorita a v tomto zápase zvítězí.

Stefan Koubek - Gilles Simon

- 2 @ 1.37 Obrázek OK

GL %%-


Konečný výsledek:

Stefan Koubek 0:3 Gilles Simon
Naposledy upravil confused dne pát 04. bře 2011 19:10:23, celkově upraveno 3
<<

confused

Uživatelský avatar

Příspěvky: 581

Registrován: sob 05. úno 2011 21:12:04

Příspěvek pát 04. bře 2011 19:04:06

Re: Davis Cup: Stefan Koubek [A] - Gilles Simon [FRA]

Simon vyhrál velmi snadno 3:0 :) tip OK..
<<

hranol

Příspěvky: 412

Registrován: ned 23. led 2011 6:31:38

Příspěvek pát 04. bře 2011 20:08:46

Re: Davis Cup: Stefan Koubek [A] - Gilles Simon [FRA]

Jinak jsem se dival na Streamu na Melzera....ubohost...nervoza....chyby....neslo mu poradne prvni podani...potom zase dva gamy skvele a pak zase nic.....Chardy ho vyskolil.....oproti Melzerovi skvele prvni podani....a klidek....

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
<<

confused

Uživatelský avatar

Příspěvky: 581

Registrován: sob 05. úno 2011 21:12:04

Příspěvek pát 04. bře 2011 20:23:20

Re: Davis Cup: Stefan Koubek [A] - Gilles Simon [FRA]

hranol píše:Jinak jsem se dival na Streamu na Melzera....ubohost...nervoza....chyby....neslo mu poradne prvni podani...potom zase dva gamy skvele a pak zase nic.....Chardy ho vyskolil.....oproti Melzerovi skvele prvni podani....a klidek....

Obrázek


Melzer hodně zklamal, ten musel pohřbít hodně tiketů. Od Francouzů to byla skvělá volba, jelikož Chardy je z nominovaných na antuce nejlepší, ale to, že by porazil Melzera by mě ve snu nenapadlo. Teď už Rakušani asi ztratili naději na postup..
<<

hranol

Příspěvky: 412

Registrován: ned 23. led 2011 6:31:38

Příspěvek pát 04. bře 2011 20:39:04

Re: Davis Cup: Stefan Koubek [A] - Gilles Simon [FRA]

Ahoj...to mas pravdu...ja ani nechci uz davat muj tiket do tiketu na ukazku...... prisel jsem o 16.550.,Kc.....samozrejme jedna chyba a kdo...no...Melzer....

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
<<

confused

Uživatelský avatar

Příspěvky: 581

Registrován: sob 05. úno 2011 21:12:04

Příspěvek pát 04. bře 2011 21:42:03

Re: Davis Cup: Stefan Koubek [A] - Gilles Simon [FRA]

hranol píše:Ahoj...to mas pravdu...ja ani nechci uz davat muj tiket do tiketu na ukazku...... prisel jsem o 16.550.,Kc.....samozrejme jedna chyba a kdo...no...Melzer....

Obrázek


tak to je obrovská škoda.. bohužel je to sport a občas se to nevyvíjí tak, jak se čeká ;)

Zpět na Tenis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.252s | 30 Queries | GZIP : Off Livescore