Davis Cup: Jan Hájek [CZE] - Andrey Golubev [KAZ]

<<

confused

Uživatelský avatar

Příspěvky: 581

Registrován: sob 05. úno 2011 21:12:04

Příspěvek čtv 03. bře 2011 19:13:41

Davis Cup: Jan Hájek [CZE] - Andrey Golubev [KAZ]

Davis Cup 2011

Obrázek

4.3. 15:00

Má dnešní poslední analýza povede do našich luhů a hájů - konkrétně do ostravské ČEZ arény, kde v Davis Cupu změří síly výběr našich reprezentantů a Kazachstánu.

V barvách České republiky bude největším tahounem momentálně světová sedmička Tomáš Berdych - ten je však po zranění, ale i tak by si měl se soupeři z Kazachstánu poradit. Po jeho boku se představí Jan Hajek a do deblu s Berdychem bude připraven i Lukáš Dlouhý. Kapitán České reprezentace Jaroslav Navrátil nominoval do týmu i juniora Jiřího Veselého, který by podle průběhu mohl dostat šanci.

Kazachstán bude naopak spoléhat na Andreye Golubeva, kterému se sice v poslední době nedaří tak, jak by chtěl, ale na Davis Cupu bude mít určitě velkou motivaci. Záda mu bude krýt trio Kukushkin, Schukin, Korolev.

Povrch: tvrdý


Davis Cup:

Z duelů, které mezi sebou svedou tyto dvě země, jsem si vybral podle mě nejatraktivnější duel mezi Janem Hájkem a Andreyem Golubevem.


Obrázek Jan Hájek

Obrázek

Jan Hájek je typ hráče, který vyznává spíše antuku, ovšem v poslední době se účastnil převážně turnajů konajících se na tvrdém povrchu. Jeho první letošní turnajová účast byla na Grand Slamu Australian Open, kde měl obrovskou smůlu, jelikož hned v úvodním kole narazil na nejlepšího Američana Andyho Roddicka, který mu samozřejmě nedal žádnou šanci. Po Australian Open přišli dva, pro Hájka nepříliš povedené, turnaje v Záhřebu a v San Jose. V Chorvatské metropoli narazil na Němce Petzschnera, na kterého bohužel nestačil a ve dvou setech mu podlehl. Ve státech ho zase z kurtu vyprovodil Japonec Nishikori. Na další turnaj - tentokrát v Memphisu, se musel Hájek kvalifikovat. V kvalifikaci neměl žádný problém, navíc v ní dokázal vrátit Nishikorimu porážku ze San Jose. V prvním kole narazil na Adriana Mannarina, který mu dovolil pouhé 4 gamy a Hájek tak opět balil kufry. Hájek se představil naposled v Delray Beach, kde v prvním kole narazil na Alejandra Fallu, proti kterému uhrál v prvním setu pouhý game a v druhé sadě musel skrečovat kvůli viróze.


Obrázek Andrey Golubev

Obrázek

Andrey Golubev je rodák z Ruska reprezentující Kazachstán. Tento třiadvacetiletý mladík prožívá momentálně menší výkonostní krizi. Golubev se začátkem roku představil v australském Perthu, kde si zahrál zápasy, ale ani v jednom se bohužel neradoval z výhry. Musím však zdůraznit, že kromě Bemelmanse se zde střetl s vůči němu neadekvátními soupeři - Novakem Djokovicem a Lleytonem Hewittem. Srbovi dokázal vzít první set, to bylo ale všechno, co si Kazach dovolil. Vyřazení z Australian Open ho muselo hodně mrzet, jelikož vypadl hned v úvodním kole a to s Bulharem Dimitrovem. V německém Heilbronnu zkoušel štěstí na zdejším challengeru, kde však vypadl opět v úvodním kole s domácím Knittelem, který následně celý turnaj vyhrál. Ani na následujících podnicích v Rotterdamu a Marseille se Golubevovi nedařilo, když postupně vypadl s Tursunovem a Ljubicicem. Svoji neúspěšnou šňůru prolomil v Dubai, kde v prvním kole narazil na Kypřana Baghdatise - ten ale za stavu 4-0 pro Golubeva skrečoval. Golubev tak postoupil do druhého kola, kde však jeho smůla pokračovala, jelikož nestačil na Němce Mayera.


Můj tip:

Ikdyž Golubev momentálně není v nejlepší formě, stále si myslím, že po kvalitativní stránce je trošku jinde než Hájek, a tak by si s ním měl poradit. Kazachstán je proti naším reprezentantům jasný outsider a všechna víra je vkládána právě do Golubeva, který s Hájkem rozhodně nebude chtít zaváhat, jelikož se kapitán kazachstánského výběru nechal slyšet, že jeho svěřenci se o postup určitě poperou. Já osobně věřím v postup našich reprezentantů, ale v tomhle zápase by se měl radovat Golubev.

Jan Hájek - Andrey Golubev

- 2 @ 1.56 Obrázek OK

GL %%-


Konečný výsledek:

Jan Hájek 2:3 Andrey Golubev
Naposledy upravil confused dne pát 04. bře 2011 19:01:28, celkově upraveno 5
<<

Petr Jeník

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1786

Registrován: ned 07. lis 2010 20:00:33

Příspěvek čtv 03. bře 2011 19:21:59

Re: Davis Cup: Jan Hájek [CZE] - Andrey Golubev [KAZ]

Tenhle zápas je pro mě nehratelnej
Je pravda, že za normálních okolností - myslím tím zápas ATP - by nejspíš Hájek neměl šanci, ale tohle je Davis cup, tedy úplně jiná soutěž, bude hrát na domácí půdě a publikum ho bude hodně tlačit.
Nemá co ztratit a má oporu v týmu, který by měl přes Kazachy celkem v klidu projít. Může si dovolit hrát uvolněně a bez nervů.
Podle mě tedy výhra Gobuleva není ani zdaleka tak jistá jak by se mohlo zdát podle vypsaného kurzu.
Já dokonce přemýšlím, že si vsadím opačně, tedy na výhru Hájka, ale to spíš z patriotismu než z rozumu. Ten mi velí se zápasu vyhnout.

Ať se rozhodnete jakkoli, držím palce. %%-
<<

confused

Uživatelský avatar

Příspěvky: 581

Registrován: sob 05. úno 2011 21:12:04

Příspěvek čtv 03. bře 2011 19:27:10

Re: Davis Cup: Jan Hájek [CZE] - Andrey Golubev [KAZ]

Petr Jeník píše:Tenhle zápas je pro mě nehratelnej
Je pravda, že za normálních okolností - myslím tím zápas ATP - by nejspíš Hájek neměl šanci, ale tohle je Davis cup, tedy úplně jiná soutěž, bude hrát na domácí půdě a publikum ho bude hodně tlačit.
Nemá co ztratit a má oporu v týmu, který by měl přes Kazachy celkem v klidu projít. Může si dovolit hrát uvolněně a bez nervů.
Podle mě tedy výhra Gobuleva není ani zdaleka tak jistá jak by se mohlo zdát podle vypsaného kurzu.
Já dokonce přemýšlím, že si vsadím opačně, tedy na výhru Hájka, ale to spíš z patriotismu než z rozumu. Ten mi velí se zápasu vyhnout.

Ať se rozhodnete jakkoli, držím palce. %%-


Zápas samozřejmě může dopadnout jakkoliv, takže hájek může klidně vyhrát :) podle mého názoru, ale jestli chtějí Kazaši něco uhrát, tak tento zápas je pro ně klíčový, protože Berdycha asi jen těžko porazí :) ale máš poravdu v tom, že na Hájka nebude žádnej tlak a může jen překvapit, což je samozřejmě velká výhoda - já k zápasu svůj názor napsal a ať už hrajete cokoliv, přeju všem hodně štěstí ;)
<<

Hu

Příspěvky: 253

Registrován: pon 31. led 2011 11:10:27

Příspěvek pát 04. bře 2011 0:04:47

Re: Davis Cup: Jan Hájek [CZE] - Andrey Golubev [KAZ]

Myslím, že té "výhodě domácího prostředí" se v tenise obecně přikládá větší váha, než jakou opravdu má. Tenis je sport individuální a proto i vliv domácího prostředí je individuální - někomu to pomůže, jinému třeba uškodí. U takového Štěpánka si člověk může být jistý, že v domácích utkáních Davis Cupu ze sebe dostane 150 % výkonu, ale jak Hájek? Když si přečtu třeba jeho vyjádření po prvním zápase na loňském challengeru v Prostějově:

"Jsem tady poprvé v situaci, kdy se ode mne něco očekává," řekl Hájek, loňský vítěz a král turnaje z roku 2006. "Bylo překvapením, že jsem takhle uspěl. Letos jsem nasazený, je na mě větší tlak a byl jsem nervózní. Jsem rád, že jsem první krok zvládl, a uvidíme, třeba se to v sobotu povede. Ještě mi chybí čtyři kroky," řekl šestý nasazený Hájek, kterého nyní čeká Portugalec Rui Machado.

tak si říkám, že jestli je nervózní na domácím challengeru, tak se asi nedá očekávat, že do prvního domácího zápasu v Davis Cupu, který je navíc nesmírně mediálně sledovaný, nastoupí s klidnou hlavou a vědomím, že nemá co ztratit. Je pravda, že Hájkovi se na našem území velice daří a dokázal zde vyhrát posledních 21 soutěžních zápasů v řadě, ale vše byly challengery na antuce.

Proti Hájkovi hovoří i jeho předešlé konfrontace s hráči z TOP50. S nimi odehrál v kariéře 33 zápasů se statistikou 5-28, všechny výhry jsou z antuky a z toho 2 díky skreči...

GL :ympeace:
<<

confused

Uživatelský avatar

Příspěvky: 581

Registrován: sob 05. úno 2011 21:12:04

Příspěvek pát 04. bře 2011 18:54:57

Re: Davis Cup: Jan Hájek [CZE] - Andrey Golubev [KAZ]

po náročné, skoro 4 hodinové bitvě nakonec vítězí Golubev 3:2.. tip OK

Zpět na Tenis

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.227s | 27 Queries | GZIP : Off Livescore