Příspěvek stř 25. črc 2012 18:22:41

Rusko LOH - 2012

RUSKO Obrázek



LOH 2012 - Londýn
29.7.2012 10:00
Basketball Arena


Obrázek

Moje poslední dlouhodobá analýza si vztahuje na celkové umístění ruské sborné.Rusko paří dlouhodobě mezi to nejlepší,co se týče evropské basketbalové školy.Z Mistrovství světa si tento tým přivezl zatím pouze 2 medaile,na tu olympijskou sále čeká.Pokud chce ruský nároďák získat nějakou tu medaili,tak jedině letos.Trenér Maccabi Tel Aviv Blatt složil výborný dvanáctičlenný tým,který je hlavně seskládán z hráčů CSKA Moskva.

Pro Rusko bylo zklamání poslední vystoupení na olympijském turnaji,v Číně v Pekingu tým totálně vyhořel a nakonec skončil až na 9.místě,sborná si připsala jen jednu žalostnou výhru.Toto by se ale mělo v Londýně změnit a mnohými fory nebo oficiálními medií jsou stavěni jako černí koně turnaje.Minulý rok se v Litvě konal evropský šampionát a Rusko předvádělo opravdu kvalitní basketbal.Nakonec se s turnajem rozloučilo bronzovými medailemi.Rusko patří do FIBA teprve od roku 1992,ale úspěchů už mají dost a dost.Jen ten olympijský chybí.

Rusko se dostalo na šampionát z kvalifikace,která se konala ve Venezuele,tato cesta pro ně byla opravdu snadná a proklouzli kvalifikací bez jediné porážky.Ve většině každý zápas vyhrála o 10 a více bodů.Obrovskou sílu na turnaji potvrdili hlavně ve skvělém perimetru Fridzona nebo Shveda.Letos byli na OH vylosováni do skupiny A,kde by měli být se Španělskem jasnými favoriti.Já osobně očekávám,že budou 1. nebo 2. místě,to znamená,že by v případném čtvrtfinále mohli narazit na Litvu nebo Francii,takže pro ně dost známí týmy.S Litvou už hráli nespočet zápasů a mají s něma lepší bilanci.To Francie není považována za tak velkého favorita,takže přes ně by to mohl být případný postup.

Jak už sem psal,tak tým je složený hlavně z hráčů moskevské CSKA.CSKA leots dominovala v Evropské lize,k její smůle nakonec skončili "až" na druhém místě,když ve finále podlehli Olympiakosu.Tým Ruska tvoří hvězda NBA a evropského basketbalu Kirilenko,který dlouháléta působil v NBA v mužstvu Utahu.Jeho průměrný počet bodů na zápas se za těch 10 sezon pohybuje okolo 11-12b a to je slušné.Další hráč,který hraje zámořskou NBA je Mozgov,ten nastupuje za Denver a patří mezi vůbec nejvyšší hráče na turnaji(216cm).V letošní sezoně 6 bodů/zápas a 4 doskoky/zápas.další hráči základní sestavy už jsou z CSKA.Ponkrashov,Kryapa a Shved.Rusko má kvalitní celou sestavu a proto na lavičce jsou ještě Kaun,Fridzon nebo Vorontsevich.

Když to tak vezmu,tak v tomto tipu jsou jasnými proti Litva,Francie,Brazílie a Argentina.Už jsem psal,že s Litvou má Rusko dobré zápasy(před pár dny s nimi hráli a zápas skončil jasně pro sbornou 101:79),od Francie se bez Noaha příliš nečeká a momentálně je na tom Rusko o parní lépe.Dále pak zůstává otázka,jak by si asi Rusko vedlo s Brazílií,já myslím že tady je to 60-40 pro Rusko,vzhledem k širokosti kádru,Brazílie má kvalitní podkoš,ale ten ruský se mu může vyrovnat.No a Argentina nebo Španělsko by s Ruskem mohl hrát o třetí místo,takže Rusko mi na tento tip prostě vychází.

Nejlepší hráč Andriy Kirilenko
Obrázek



TIP
Rusko bude celkově do 4.místa kurz 2.60 (3/10)



Obrázek

%%-
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek