Příspěvek pát 10. srp 2012 10:04:31

Aregentina - Andrés Nocioni

USA Obrázek
Argentina Obrázek





semifinále - muži LOH 2012
10.8. 2012 22:00
Basketball Arena




Mužský turnaj basketbalu se nám přehoupl už do semifinále a proti sobě narazí zatím stoprocentní Američané,proti dvojnásobně poraženým Argentině.USA zatím na turnaji předvádí trojkové smeče,nijak se vyloženě necpou pod koš,ale střílí jednu trojku za druhou,tím bych chtěl říct,že naočkují řadu svých soupeřů také k tomuto kroku.Od Nigérie,Tunisko nebo Austrálie jsem viděl tolik trojek nebo pokusů o ně,které bych u nich v jiných zápasech neviděl.Dnes si myslím,že tomu nebude jinak.Tyto týmy už na letošním OH proti sobě nastoupili a Argentina byla dlouho velkým soupeřem USA,jenže v poslední čtvrtce zařadili Američané další stupeň kvality a bylo po Argentině.USA nerado brání,to už je vlastně i v NBA.Takovým odhadem bych řekl,že USA má nejhorší obranu na turnaji,je to takové zkreslující,protože nahrávají dost bodů.Je to nejlepší tým na světě,proto by měl mít i zákonitě nejlepší obranu,ale není to pravda.Proč by měli USA bránit,když stejně nahrají okolo 120 bodů a většina soupeřů se na toto nezmůže?
Proto volím jednoho ze střelců v Argentině.Není to úplně nějaká hvězda,ale NBA hraje a svoje kvality má.Vybral jsem si ho také proto,že není na něho vypsaná nějaká extrémní hranice a v prvním vzájemných zápase tuto hranici překonal.Největší schopnosti tohoto hráče je práce pod košem,kde je v Argentině snad nejlepší.To že tady tu práci USA "ojebává" je jenom dobře pro tento tip.To že USA svrhává i druhé týmy ke trojkovým pokusům jasně dokazuje Nocioni,který v prvním zápase poklidil 2/4,což se mi zdá u tohoto hráče dost nemožné,ale stalo se tak.Dnes by v tom mohl pokračovat,očekávám o něj opět okolo 12-14 bodů,pokud nebude často faulovat.Očekávám opět ofenzivní bitvu,možná to bude po tří čtvrtin opět vyrovnané.

Hraji u Nocioniho over 10 bodů,protože k této hranici nepotřebuje tolik.Stačí,když poklidí jednu trojku,možná 2 a už by to mohlo být nadějné.Nocioni má velkou úspěšnost co se týče bodů z pod koše.V prvním vzájemným zápase si držel padesáti procentní úspěšnost jak na střelbě za dva body,tak i na střelbě za 3 body.Nevidím důvod,proč by tomu mělo být jinak v tomto zápase.


Obrázek



TIP
Andres Nocioni 10 a více bodů @1.85 (5-10)

Obrázek
%%-
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek