Příspěvek pát 18. črc 2014 7:55:44

Chorvátsko - Grécko

Basketbal ME U20
20:30
Chorvátsko Obrázek - Grécko Obrázek


ME U20 pokračujú vyraďovacou fázou. V pravdepodobne šlágri kola sa stretnú kvalitní Chorváti a usporiadatelská krajina Grécko. Chorváti majú svoju kvalitu, ale podľa mňa hráčom čo hrajú tieto ME chýbajú zápasové skúsenosti. Veľa z hráčov sa má problém presadiť aj v domácej extralige v mužstvách ako KK Zagreb atď, čo nie je veľké pozitívum aj keď natrénované je a veľa hráčov sa učí od najvačších odborníkov v Európe. Dnes ich ale čaká domáci súper, kde niektorí hráči majú dostatočné skúsenosti z najvyššej gréckej ligy, ktorá je kvalitou možno o kúštik vyššie ako chorvátska. Grécku možno bude chýbať pravdepodobne zranený Papapetrou so skúsenosťami aj z Olympiakosu Pireus, čo ale nemení nič na fakte že ja narozdiel od stávkových vidím favorita na inej strane. Najskúsenejší z tohto kádra je asi Bochoridis, čo hráva pravidelne za Aris Solún alebo Diamantakos, ktorý je na tom podobne ako Chorváti len s rozdielom že trénuje s hráčmi Panatinaikosu Atény. Domáce prostredie, skúsenosti zo zápasov a forma z posledného zápasu, kde išlo o veľa so Slovincami pre mňa jasne hrajú v prospech Grékov v dobrom kurze.

Chorvátsko - Grécko - 2 (1,95 Obrázek )