Parlamentné voľby 2012 Slovensko

<<

pepoň

Příspěvky: 145

Registrován: pon 07. bře 2011 22:32:18

Příspěvek ned 19. úno 2012 12:33:54

Parlamentné voľby 2012 Slovensko

10.3. 2012 sa uskutočnia voľby do Národnej rady Slovenskej republiky. Tohtoročné voľby sú ovplyvnené viacerými faktormi ako napr. rozpadnutie vlády pri schvaľovaní eurovalu, spis Gorila, protesty obyvateľov voči terajším tváram politiky. Nakoniec samotná volebná kampaň prebieha akousi nezákonnou cestou, pretože sa začala vyskytovať skorej ako 21 dní pred voľbami, teda zákonom stanovený termínom.

Spoločnosti Obrázek , Niké, Obrázek a Victory vypísali na voľby zaujímavé ponuky, z ktorých som sa rozhodol vybrať tie najzaujímavejšie a najviac reálne. Na kurzy od spoločnosti Obrázek som nakoniec nebral ohľad, kvôli spisu Gorila. Ponuky sú radené od najreálnejších až po najriskantnejšie možnosti.

1. Umiestnenie KDH? 1-2 K: 1,37 Obrázek
Víťaz volieb je jasný už veľmi dlho. Na stranu Roberta Fica sú vypísané tak malé kurzy, že sa na nich nedá vytvoriť žiadny zisk, z dôvodu manipulačnej prirážky. Podľa posledných prieskumov by strana SMER-SD získala v parlamente väčšinu ale Róbert Fico mieri oveľa vyššie. Ideálnym partnerom k dosiahnutiu ústavnej väčšiny by malo byť KDH, ktoré sa so stranou SMER zhoduje vo väčšine dôležitých otázok týkajúcich sa novej vlády. KDH navyše nestratilo preferencie kvôli spisu Gorila, takže nejaké iné než 2.miesto by bolo obrovským prekvapením.

2. OĽaNO v parlamente? áno K: 1,35 Niké, Obrázek
Trnavčan Igor Matovič je pre mnohých symbolom zmeny. Preslávil sa najmä suverénnym a dosť netradičným správaním sa v parlamente. Dopúšťal sa mnohých priestupkov (zostal parkovať na prechode) len aby ukázal občanom Slovenska, čo všetko imunita poslancom dovoľuje. Lenže tri týždne pred voľbami z kandidátky vystúpili členovia frakcií KDS a OKS, kvôli výzve Matoviča, aby dokázali svoju čistotu na detektore lži. Nedokážem odhadnúť ako to môže v konečnom znení zapôsobiť na preferencie ale verím, že strana okolo kontroverzného Matoviča sa do parlamentu dostane.

3. Koľko bude mať SMER percent? menej ako 39 K: 1,8 Niké, Obrázek
Ako som už vyššie spomínal víťazstvo Smeru je tutovka. Lenže koľko percent táto strana dostane a koľko nakoniec získa kresiel v parlamente? Treba podotknúť, že prieskumy, ktoré u nás vykonávajú spoločnosti POLIS, FOCUS a MVK nie sú zavádzajúce ale iba v mnohom odlišné. Rôzne preferencie strán (pri niektorých rozmedzie až 7%) a poradie strán niekedy dokážu spliesť aj toho najskúsenejšieho politológa. Treba pripomenúť, že prieskumy sa robia na vzorke 1 000 až 2 000 respondentov. To, že vo všetkých prieskumoch kraľuje strana SMER netreba pripomínať, ale naskytuje sa tu otázka koľko percent táto strana reálne získa. Kým pri voľbách 2010 sa agentúry do konečného čísla trafili, tento rok bude situácia asi odlišná. 40 a viac percent, ako Smeru sľubujú, je podľa môjho názoru dosť vysoké číslo, ktoré bude v konečnom dôsledku o nejaké 3-4 percentá skresané.

4. Viac hlasov OĽaNO vs. SDKÚ? OĽaNO K: 3,45 Victory
Strana SDKÚ bola na čele vlády v rokoch 1998-2006 a 2010- až doteraz. Lenže na stranu okolo Mikuláša Dzurindu (terajší minister zahraničných vecí) doľahol spis Gorila. Tento spis, ktorý poukazuje na korupciu, ktorá sa odohrala v rokoch 2005 až 2006 medzi politikmi a členmi rôznych finančných skupín, potopil „modrú“ stranu na samé dno. Bývalá premiérka, ktorá bola tvárou protikorupčných opatrení, do volieb nekandiduje, čo môžeme považovať za ďalšie mínus pre túto stranu. Navyše vnútrostranícke problémy nedávajú voličom moc veľkú istotu a preto možný súboj so stranou Igora Matoviča sa môže skončiť porážkou.

5. Kto vyhrá v Bratislavskom kraji? SMER K: 1,49 Obrázek
Bašta modrých bude pokorená. Hlavné mesto sa po rokoch pravicovej vlády stalo po komunálnych voľbách čisto ľavicové. Následné škandály, ktoré vyplávali na povrch v súvislosti s minulou komunálnou vládou, sa stali posledným klincom do rakvy pre pravicu v Bratislave. Navyše SDKÚ nehrá do karát ani spis Gorila.

6. Viac hlasov SDKÚ vs. 99 percent? 99 percent K: 3,79 Niké
Volebnú kampaň strany 99 percent môžeme považovať za najagresívnejšiu v histórií samostatného Slovenska. Na obrazovkách komerčných televízií sa objavila už 2 mesiace pred voľbami, čo vyvolalo mnohé otázky ohľadom legálnosti tejto kampane. Nezákonne pôsobí aj financovanie celej kampane, ktoré robí isté občianske združenie a to poďla zákona by politickú stranu sponzorovať nemalo. Lenže príslušné orgány nevydali zatiaľ žiadne rozhodnutia, takže celá kampaň nieje považovaná za nelegálnu. Napriek tomu otázok nad touto stranou je viac než dosť ako napr. ako si môže strana, ktorá má za cieľ zastupovať obyčajných ľudí, dovoliť zaplatiť tak drahú kampaň, ktorá sa odhaduje v miliónoch korún. Otázne pôsobí aj minulosť predsedkyne Aleny Dušátkovej.
Mojou jedinou otázkou ohľadom tejto strany je: Dokáže agresívna kampaň strany 99 percent poraziť negatívnu reklamu strany SDKÚ?



Treba pamätať, že sa ešte môže čokoľvek zmeniť. Právo na zmenu kandidátky alebo odstúpenia z volieb majú strany možnosť uskutočniť najneskôr do 48 hodín pred začiatkom volieb. Prajem Vám príjemné tipovanie a Slovákom hlavne dobrú voľbu.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek
<<

adiavy

Příspěvky: 1683

Registrován: pon 02. kvě 2011 17:25:21

Příspěvek ned 19. úno 2012 12:36:28

Re: Parlamentné voľby 2012 Slovensko

:((
<<

MaTeJ47

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2203

Registrován: sob 19. úno 2011 13:22:26

Příspěvek ned 19. úno 2012 15:43:14

Re: Parlamentné voľby 2012 Slovensko

:YMSICK:
<<

el_chupakabra

Příspěvky: 251

Registrován: úte 20. pro 2011 20:48:54

Příspěvek ned 19. úno 2012 17:00:16

Re: Parlamentné voľby 2012 Slovensko

tak do volieb by som nešiel trapne kurzy a stat sa moze cokolvek neoplati sa to absolutne sorry ale dik za info -8)
<<

23MaKaVeLi23

Příspěvky: 199

Registrován: čtv 10. lis 2011 6:53:11

Příspěvek úte 21. úno 2012 10:28:06

Re: Parlamentné voľby 2012 Slovensko

Tu nehrám nič , ale páči sa mi Viac hlasov 99% ako SDKÚ @ 3,79 ;) . Tá ich reklama je fakt agresívna ;) .
<<

k0udy

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2636

Registrován: úte 25. led 2011 23:25:59

Příspěvek úte 21. úno 2012 21:38:45

Re: Parlamentné voľby 2012 Slovensko

Náhodou, mě se to líbí a příjde mi to jako dobré tipy a určitě něco z toho zkusím :)
<<

airman2655

Příspěvky: 507

Registrován: ned 02. říj 2011 14:55:55

Příspěvek sob 25. úno 2012 11:44:51

Re: Parlamentné voľby 2012 Slovensko

Zaujímavé podávať na voľby, keď už ja by som možno vybral aj:
viac percent, Sas vs. OĽaNO? : OĽaNO @ 2,70.
Odídenci z Sas-ky sa v poslednej dobe dostávajú čoraz viac do povedomia, aj keď po odchode ľudí z OKS a KDS je možné že prišli o časť voličov, na druhej strane istej časti voličov bude toto sympatické, navyše po nedávnej kauze detektor a jeho následnej návšteve od lídra strany Igora Matoviča, aj keď v obmedzenej miere by to malo byť prínosom pre stranu. Objavujú sa často v médiách, sú často na očiach a v porovnaní s nimi mi príde volebná kampaň Sas-ky ako keby zaspala na vavrínoch a pomerne v úzadí. Navyše Sas-ka taktiež prichádza o časť voličov práve vďaka príchodu nových strán ako práve OĽaNO či 99%.

Druhý tip ktorý ma vcelku zaujal je:
celkové umiestnenie OĽaNO 1-5 @ 1,85.
Myslím že jednoznačne sa pred OĽaNO umiestní len Smer a KDH, zvyšné strany sú otázne, OĽaNO teda zaujmú 3-6 miesto. To, že sa dostanú do prvej 5. je myslím dosť reálne, strany ako SNS či 99% nepriek agresívnej kampani by mali zdolať. Na to aby boli v prvej 5 im teda stačí vo voľbách poraziť aspoň jednu z trojice strán Most-Híd,SDKÚ alebo Sas čo sa podľa posledných prieskumov ukázalo ako reálne. V radoch voličov OĽaNO je však monoho ľudí ktorí ešte nie sú 100% rozhodnutí, ak ich náklonnosť k OĽaNO vydrží aj do 10. marca, mal by vyjsť aj tento tip.
<<

RemyZet

Příspěvky: 19

Registrován: úte 11. říj 2011 22:33:44

Příspěvek ned 26. úno 2012 9:41:20

Re: Parlamentné voľby 2012 Slovensko

KKS to aby som volil podľa toho ako si vsadím :D

Zpět na Jiné

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.135s | 33 Queries | GZIP : Off Livescore