D. Herrmann vs D. Wierer

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek stř 13. pro 2017 20:04:01

D. Herrmann vs D. Wierer

Vítám Vás u analýzy na závod biatlonu ve francouzském Annecy
Soutěž: Biatlon - sprint žen
Datum: 14. 12. 2017 14:15
Místo: ANNECY-LE GRAND BORNAND, Francie


Obrázek


Ve čtvrteční nabídce si vsadím na biatlon. Tento sport již nějaký ten pátek sleduji a v poslední době se jedná o sport čím dál populárnější. Ve čtvrtek nám začíná již třetí zastávka světového poháru ve francouzském Annecy. Začíná se sprintem žen. Pro ty, co biatlon nesledují, tak se jedná o kombinaci běhu na lyžích a střelby. Zítřejší sprint žen se běží na vzdálenost 7,5 km a střílet se bude 2x, jednou v leže a jednou ve stoje. V případě chyby na střelnici je nutné jet trestné kolo. Jejich počet se odvíjí od počtu chyb.

Volím zde duel Němky Denise Herrmann a Italky Dorothey Wierer. Německá závodnice se do světového poháru podívala poprvé letos, jelikož přešla do toho sportu z běhu na lyžích. To není nic neobvyklého, například česká závodnice Charvátová takhle přešla také. Tento přechod znamená, že závodnice je hodně rychlá v běhu, ovšem většinou má problémy při střelbě. To by měl být případ i Herrmann. Povedl se jí první závod ve Švédsku, ale poslední zastávka v rakouském Hochfilzenu již tak úspěšná nebyla. Naopak Wierer je stabilní závodnicí na špičce světového poháru a její střelba je většinou přesná a rychlá.

Podíváme-li se na první závody blíže, tak začnu u Herrmann. Ta zajela v úvodním sprintu v Oestersundu životní závod, běžecky suverénně nejrychlejší a na střelnici pouze 1 chyba z 10 ran. Ovšem pokud by Wierer v prvním závodě střílela bezchybně, Němku by porazila. A vzhledem k úspěšnosti střelby obou závodnic to není nic nereálného. Italka má úspěšnost střelby 90 %, Herrmann jen 75 %.

V Hochfilzenu byla již lepší Wierer díky přesnější střelbě. Ovšem podíváme-li se na běžecký čas obou závodnic, tak byla Wierer pomalejší o 20 vteřin. Ovšem zase střílí rychleji, takže i když nebudeme počítat chyby na střelnici, tak se jednalo o vyrovnaný souboj. Rozhodlo se tedy na střelnici počtem omylů, kterých měla Herrmann víc. Po střelbě ve stoje hned 3 chyby.

Podle úspěšnosti střelby je velká šance, že Wierer bude mít 0-1 chyb. To Herrmann při své úspěšnosti by měla udělat tak 2-3 chyby. No a podle běžeckých časů by jedna chyba navíc měla stačit, i když nelze předem určit, jestli oboum bude trať stejně sedět. Pokud by byl rozdíl dvou chyb, měla by Wierer v pohodě vyhrát. Myslím si, že se bude opakovat poslední sprint v Hochfilzenu a Wierer skončí v závodě lépe než Herrmann.

TIP: Wierer skončí v závodě lépe než Herrmann kurz 2.42 u Obrázek
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek čtv 14. pro 2017 15:39:23

Re: D. Herrmann vs D. Wierer

Výsledek Herrmann - 5. místo, Wierer - 15. místo, TIP KO. Bohužel narozdíl od minulého závodu si Herrmann střelbu pohlídala a udělala jen jednu chybu. Stejně tak Wierer, jenže v rychlosti běhu se s Němkou nemohla rovnat. Zaostala cca o 38 vteřin, takže ani běžecky na tom nebyla Wierer tak dobře, jako poslední závod v Hochfilzenu. Dnes tedy tento riskantnější tip nevyšel, příště se snad polepším. :)

Zpět na Zimní sporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.122s | 22 Queries | GZIP : Offen Livescore