Biatlon - smíšená štafeta

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek sob 10. bře 2018 10:34:30

Biatlon - smíšená štafeta

Vítám Vás u analýzy na závod biatlonu ve finském Kontiolahti
Soutěž: Biatlon - smíšená štafeta
Datum: 10. 3. 2018 16:45
Místo: Kontiolahti Stadium, Finsko


Obrázek

Včera se mi v analýze na biatlon zadařilo, tak si to dneska zkusím zopakovat a napíšu další analýzu. Dneska je na programu závod smíšený štafet, tedy pojedou za každý tým dvě ženy a dva muži. Mě zaujal duel dvou východních soupeřů Ruska a Ukrajiny.

Nejprve začnu tím nejpodstatnějším pro tenhle tip, a to jsou sestavy obou štafet. Hlavně na straně Ruska určitě nepojede to nejsilnější, co má momentálně Rusko k dispozici.

Rusko:
- Kaisheva (74. pořadí SP)
- Virolainen (50. pořadí SP)
- Malyshko (77. pořadí SP)
- Tsvetkov (31. pořadí SP)

V téhle sestavě Ruska hrozí kolaps na prvním úseku u mladé Kaishevy či u Malyshka, kterému se letos také nedaří. Jediným kvalitnějším závodníkem je Tsvetkov, který pojede až na posledním úseku. Takže pokud mu předají na posledním úseku s větší ztrátou, už nebude mít o co závodit. Štafetové závody Rusům vždy šly, ale to závodili v poměrně kvalitnějším složení, například s Shipulinem.

Ukrajina:
- Merkushyna (32. pořadí SP)
- Semerenko Vita (10. pořadí SP)
- Pryma (43. pořadí SP)
- Pidruchnyi (35. pořadí SP)

Jak je vidět, tak Ukrajina má o poznání kvalitnější sestavu, především v té první ženské části. Semerenka je závodnicí top ten a včera dojela ve sprintu na 7. místě. Jinak obecně je Ukrajina ve štafetách úspěšný tým.

Porovnávat závody v této disciplíně zpětně do minulosti moc nejde. Jednak se moc nejezdí, tak 2x za sezónu ve světovém poháru a pak na velkých akcích jako je MS či olympiáda. No a pak taky ty sestavy se dost obměňují, takže často ty porovnání nejsou moc relevantní. Ale vezmeme-li do úvahy letošní smíšené štafety, tak v prvním závodě v Oestersundu skončilo Rusko na 6. místě, Ukrajina až 10. Za Rusko však z dnešní sestavy jel pouze Tsvetkov a za Ukrajinu jen Pryma, takže porovnání bez významu. Na MS v Hochfilzenu skončilo Rusko 3. a Ukrajina 5. Ale zase za Rusko celá sestava jiná a za Ukrajinu dva dnešní členové štafety nejeli. No a v posledním závodě na olympiádě skončilo Rusko na 9. místě a Ukrajina 7. (ztráta však přes minutu). Ale zase setavy dost jiné, za Rusko jela závod jen Kaisheva a Ukrajina zase měla komplet jinou ženskou část.

Kurzově je v dnešním závodě mírný favorit Rusko. Zřejmě proto, že většinu závodů smíšených štafet skončili na lepším umístění, než Ukrajina. Vezmu-li však do úvahy dnešní sestavu, vidím větší kvalitu na straně Ukrajiny. Kromě snad posledního úseku. Tam ale už Tsvetkov bude mít zřejmě ztrátu, takže by to neměl být problém. Proto doporučuji sázku na Ukrajinu v solidním kurzu.

TIP: Ukrajina se umístí lépe než Rusko kurz 2.01 u Obrázek
<<

Neuminho

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2637

Registrován: stř 25. kvě 2011 18:51:15

Příspěvek sob 10. bře 2018 18:00:58

Re: Biatlon - smíšená štafeta

Rusáček už odpadá gratulace :D Ale bylo to dlouho vyrovnaný. Češi souboj s Japonskem ;))
!! Obrázek !! * Mesut Özil; Obrázek, Obrázek, Obrázek

http://www.youtube.com/watch?v=PyEO9fCjaDA!!!!!!!

Sabine Lisicki ♥
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek sob 10. bře 2018 21:46:45

Re: Biatlon - smíšená štafeta

Ukrajina se umístila na 2. místě a Rusko 4., TIP OK. Díky za gratulaci. Máš pravdu, že to bylo vyrovnané a ženský Rusko podržely nad očekávání. Ale tip nakonec vyšel a to je podstatný :)

Zpět na Zimní sporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.118s | 24 Queries | GZIP : Offen Livescore