Biatlon - závod s hromadným startem žen

<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek ned 11. bře 2018 9:07:57

Biatlon - závod s hromadným startem žen

Vítám Vás u analýzy na závod biatlonu ve finském Kontiolahti
Soutěž: Biatlon - závod s hromadným startem žen
Datum: 11. 3. 2018 16:00
Místo: Kontiolahti Stadium, Finsko


Obrázek

Dnes je na programu poslední série závodů a tak (snad) do třetice všeho dobrého napíšu analýzu na jeden tip. Jedou se dva závody a já si vybral závod žen. Bude jednat o duel závodnic Oeberg a Dorin Habert.

O Francouzsce Marie Dorin Habert jsem psal už v pátek (http://tipforum.cz/viewtopic.php?f=13&t=15223). Proto se k ní už tolik vyjadřovat nebudu, jen k výkonům na zdejším podniku. To Oeberg je závodnicí reprezentující Švédsko. Do letošních olympijských her o ní nebylo slyšet, výsledky ve svétovém poháru patřily do průměru. Takže ani v rámci sázek se na ní nedalo zaměřit (alespoň na českém trhu). No pak na OH přišel podle mě šok, kdy si dojela pro zlato v individuálním závodě a ani v těch dalších se neztratila. Zajižděla výsledky v top ten, takže velký úspěch. Je pravda, že na OH měl formu celý švédský tým, ale Oeberg asi největší.

Asi všichni ví, co se říká, že přijde po posvícení. No a i u Oeberg se zatím podle závodů po OH zdá, že to bude platit. Porovnáme si obě závodnice, jak se představili v obou závodech tady ve Finsku. Ve sprintu Oeberg dojela na 15. místě s jednou chybou na střelnici. Dorin Habert skončila 8. bez jediné chyby. Z toho vyplývá, že i na trati byla francouzská závodnice rychlejší. Pak zde máme srovnání ze smíšených štafet, kde Oeberg svému týmu hodně pokazila umístění, protože jela trestné kolo a celkově odstřílela s 1 chybou a 3 dobíjení. Dorin Habert svůj úsek zvládla podstatně lépe, střelba 0 chyb a 2 dobíjení. Běžecky byla znovu rychlejší, tentokrát o 12 vteřin. A to i přesto, že na prvním úseku se jezdí obecně pomalejší časy než na druhém úseku, kde jela Oeberg. Tedy v porovnání momentální formy zde ve Finsku vychází lépe Dorin Habert.

Jak jsem již psal v pátek, Dorin Habert končí kariéru a své poslední závody si užívá na maximum. Zde to potvrzuje dobrými výsledky a má momentálně nad Oeberg navrch jak běžecky, tak střelecky. Podíváme-li se na kurz, tak sázkovky výrazně favoriozují Oeberg. S tím moc nesouhlasím. Samozřejmě každý závod je jiný a zvlášť ten s hromadným startem jako kontaktní závod bývá nevyzpytatelný. Nicméně za tenhle kurz budu Dorin Habert věřit a doporučuji na ní vsadit.

TIP: Dorin Habert se umístí lépe než Oeberg kurz 2.52 u Obrázek
<<

michals93

Příspěvky: 884

Registrován: ned 10. úno 2013 20:21:21

Příspěvek ned 11. bře 2018 22:08:46

Re: Biatlon - závod s hromadným startem žen

Dorin Habert se umístila na 18. místě a Oeberg 5., TIP KO.

Zpět na Zimní sporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz
Time : 0.296s | 24 Queries | GZIP : Offen Livescore